Metody na udrożnienie zatkanych rur

Wszyscy znamy znaki ostrzegawcze, ale czy wszystkie?
Zaczynasz zauważać gromadzenie się wody wokół twoich stóp pod prysznicem. I zapachy. Dziwne, nieprzyjemne zapachy. Wszystko to są oznaki, że wkrótce możesz stanąć twarzą w twarz z zatkaną rurą.

Poniżej kilka sposobów czym udrożnić rury.

1. Wieszak i wygięty drut

Proste, ale zaskakująco skuteczne. Weź zwykły wieszak z drutu i wyprostuj go najlepiej jak potrafisz. Następnie zegnij jeden koniec, aby utworzyć mały haczyk. Popchnij to za pokrywę odpływu i zacznij łowić ryby. Powinieneś być w stanie wyciągnąć z odpływu wszelkiego rodzaju włosy i paskudne rzeczy.

2. Soda oczyszczona i ocet

Wymieszaj 1/3 szklanki sody oczyszczonej z 1/3 szklanki octu, następnie wlej do odpływu. Pozostaw na jedną godzinę, a nawet na noc, jeśli możesz. Następnie przepłucz gorącą wodą.

3. Wrząca woda

Włącz czajnik i zagotuj tyle wody, ile będziesz w stanie utrzymać. Teraz wlewaj ją powoli w kilku etapach, pozwalając gorącej wodzie pracować przez kilka sekund pomiędzy każdym nalaniem. Jest to zwykle najłatwiejszy i najszybszy sposób na odblokowanie rury. Jeśli pozostała jakakolwiek woda, pogratuluj sobie filiżanką herbaty.

4. Soda kaustyczna

Zdobądź gumowe rękawiczki i okulary jako ochronę oczu. Soda kaustyczna (znana również jako wodorotlenek sodu) może powodować nieprzyjemne oparzenia chemiczne. Wlej 2 litry zimnej wody do wiadra a następnie dodaj 3 filiżanki sody kaustycznej. Dobrze wymieszaj starą drewnianą łyżką. Wlej do zatkanego odpływu i pozostaw na 20-30 minut, a następnie przepłucz spust wrzącą wodą. Powtórzyć w razie potrzeby.

5. Wąż spustowy

To dość ciekawy sprzęt, który działa cuda. Jest to w zasadzie długa, elastyczna metalowa lina ze spiralą metalu na końcu. Włóż ją do odpływu jak najdalej możesz następnie rozpocznij jej skręcanie, aż ją wyciągniesz z zawartością.

6. Czyszczenie rury

Jest kilka prac hydraulicznych, które możesz zrobić sam. Umieść puste wiadro pod rurą w kształcie litery U pod zlewem. Wiadro zbierze wodę, która się rozleje. Za pomocą klucza poluzuj nakrętki na obu końcach rury. Kiedy to zrobisz wyjmij ją i odwróć do góry nogami, opróżniając zawartość do wiadra. Opłucz rurę wodą, a następnie włóż ją ponownie. W większości przypadków to wystarczy.

http://www.przygotowany.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here