Piękne ułożenie włosów jak w salonie fryzjerskim może być nie lada wyzwaniem w domu. Najczęściej fryzjerki używają wtedy suszarki oraz szczotki do włosów. Nie każda z nas jednak wie, jak opanować sztukę takiego modelowania włosów samodzielnie. Gdy także sprawia ci to dużo trudności, pomyśl o suszarko-lokówce!

Aby wymodelować włosy jak u fryzjera będziemy potrzebowali suszarki oraz okrągłej szczotki. Wtedy trzeba jedną ręką trzymać szczotkę, natomiast drugą operować suszarką. To dość trudne, nawet jeśli mamy do dyspozycji dwa lustra. Jeśli też nie potrafisz skoordynować ruchów rąk, aby stworzyć fryzurę z użyciem suszarki i szczotki, pomyśl o zakupieniu suszarko-lokówki. To urządzenie, które pozwala na przygotowanie efektownej fryzury jedną ręką.

Jaką fryzurę możemy przygotować z użyciem suszarko-lokówki?

Suszarko-lokówka jest dość uniwersalnym urządzeniem, które pozwala na jednoczesne suszenie oraz kręcenie włosów. Jednak razem z nim możemy nie tylko przyszykować piękne loki – te bardziej naturalne fale albo mocniej skręcone, ale także inne fryzury.

Urządzenie dobrze sprawdzi się wtedy, gdy mamy fryzurę typu bob i chcemy z tyłu nadać jej to charakterystyczne podkręcenie, możemy także podkręcać pod spód końcówki włosów z przodu czy podnosić je u nasady, aby nadać im większą objętość.

Wystarczy tylko tania i dobra suszarko-lokówka, aby przyszykować ładnie wyglądającą fryzurę bez posiadania szczególnych zdolności w tej dziedzinie.

Jak wybrać odpowiednią suszarko-lokówkę?

Urządzenia tego rodzaju zakupimy w cenie już od około 80 złotych. Gdy także poszukujesz takiego urządzenia, zwróć przede wszystkim uwagę na jego moc, funkcje oraz na akcesoria znajdujące się w zestawie.

Dobra suszarko-lokówka powinna posiadać większą moc, aby szybciej wymodelować i wysuszyć włosy. Plusem będzie możliwość wyboru kilku temperatur suszenia. Dobre urządzenia posiadają również funkcję jonizacji – dzięki niej można zmniejszyć elektryzowanie się włosów oraz nadać im większą gładkość i połysk. Warto też zwrócić uwagę na akcesoria w zestawie – różne końcówki pozwolą na szykowanie różnych fryzur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here