Spośród kilku wysp wchodzących w skład archipelagu Balearów, Majorka jest tą największą i przez wielu uważaną za najbardziej urokliwą. Co roku odwiedza ją tysiące turystów kuszonych pięknymi widokami, długimi, piaszczystymi plażami, niezmiennie błękitnym niebem i interesującymi zabytkami.

Na Majorce odnajdą się zarówno amatorzy kąpieli morskich – krystalicznie czysta woda zachęca także do nurkowania, jak i miłośnicy wycieczek na wysokościach. Na północno-zachodnim krańcu wyspy rozciąga się bowiem malownicze pasmo górskie Serra de Tramuntana.

Turyści, dzięki dobrze zorganizowanej komunikacji, nie powinni mieć żadnych trudności ze swobodnym zwiedzaniem zarówno wyspy, jak i samej stolicy w Palma de Mallorca. Majorka obfituje w liczne atrakcje, takie jak parki wodne, punkty widokowe, czy zorganizowane wycieczki. Nie brak tu oczywiście licznych barów, restauracji, kawiarni, czy klubów nocnych.

Nikt nie powinien mieć także problemów ze znalezieniem lokum na wyspie. Oferta jest bowiem tak bogata, że zarówno osoby szukające luksusu, jak i te z mniej zasobnymi portfelami, bez przeszkód znajdą dla siebie odpowiednie miejsce.

Chcąc dodatkowo oszczędzić, warto rozważyć możliwość wcześniejszego zarezerwowania zarówno pokoju w hotelu, jak i samych biletów lotniczych – biura podróży, w związku z coraz większą popularnością wycieczek na Majorkę, co roku prześcigają się w podobnych ofertach.

http://www.dlaturysty.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here