Zdrowy tryb życia jest nierozerwalnie związany z właściwą dietą. Niestety, jej przestrzeganie nie jest wcale proste. Największe problemy sprawia nam wymyślanie i przygotowywanie posiłków. Aby były idealnie zbilansowane, musimy posiadać naprawdę olbrzymią wiedzę z zakresu dietetyki. Umiejętne wcielenie pomysłów w życie to kolejna bariera nie do przejścia dla wielu z nas. Zdrowe i wartościowe posiłki to jednak nie wszystko – równie ważne będzie ich regularne spożywanie. Wydawałoby się, że nie można pogodzić tych trzech czynników. Na szczęście z pomocą przychodzą lunchboxy – dieta pudełkowa, która jest świetną alternatywą dla spożywanych zwykle w pracy kanapek.

Dieta pudełkowa

Lunchboxy, nazywane również cateringiem dietetycznym lub dietą pudełkową, to rozwiązanie, które powstało z myślą o osobach, które spędzają długie godziny w pracy, jednak zależy im na zdrowym odżywianiu. Idea jest bardzo prosta – zamawiamy wybrany program żywieniowy (w sprawdzonych firmach będziemy mieć do wyboru kilka opcji, uwzględniających nasze preferencje) i… niczym nie musimy się już martwić. Kurier będzie dostarczał posiłki każdego dnia pod wskazany przez nas adres. Może być to siedziba firmy, dom lub dowolne miejsce. Komponowaniem i przyrządzaniem potraw zajmują się profesjonalni dietetycy i kucharze. Dzięki temu posiłki są nie tylko smaczne, ale również idealnie zbilansowane i dostosowane do naszych planów i potrzeb. Lunchboxy maksymalnie ograniczają czas, który tracimy na wymyślanie i przyrządzanie jedzenia – w praktyce, w ogóle nie musimy się tym martwić. Nie ma również problemu z zachowaniem regularnych odstępów pomiędzy posiłkami – to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, ale bardzo często korzystają z niego również zawodowi sportowcy – dzięki cateringowi dietetycznemu wiedzą, że ich organizm dostanie dokładnie to, czego potrzebuje.

Jaki catering dietetyczny wybrać?

Rynek lunchboxów w Polsce wciąż się rozrasta. Powstają nowe firmy, które działają już w niemal wszystkich większych miastach kraju. Nie oznacza to jednak, że każda z nich spełni nasze dietetyczne oczekiwania. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na ilość proponowanych diet. Każdy z nas jest inny i ma inne preferencje – w ofercie sprawdzonego dostawcy znajdą się m.in. rozwiązania dopasowane do potrzeb osób chorych na celiakię, wegetarian czy tych z nas, którzy nie przepadają za smakiem ryb. Jeżeli uprawiamy sport, warto wybrać partnera, który stworzy menu odpowiadające większemu zapotrzebowaniu kalorycznemu oraz proteinowemu. Równie ważna okaże się ilość dostępnych planów energetycznych – skuteczne odchudzanie (tak samo jak skuteczne nabieranie wagi) musi być poparte odpowiednimi wyliczeniami. Jeżeli nasz dostawca lunchboxów umożliwia wybór kilku opcji kalorycznych, będziemy w stanie idealnie dopasować wybraną dietę do naszych faktycznych potrzeb. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o przeliczanie kolejnych danych i ciągłe wstukiwanie liczby spożytych kalorii do wykresów i komórkowych aplikacji. To gwarancja osiągnięcia błyskawicznego efektu.

Artykuł został przygotowany przez firmę EatZone, dostawcę cateringu dietetycznego z Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here