Rozszerzone naczynka to problem, który dotyka coraz więcej osób. Charakterystyczne pajączki oraz zaczerwienienia, które im towarzyszą, potrafią znacznie obniżyć komfort naszego życia. Dlatego warto wiedzieć, że istnieją skuteczne sposoby na ich pozbycie się.

Laserowe zamykanie naczynek

Metoda laserowa to bez wątpienia jedna z najskuteczniejszych metod walki z rozszerzonymi naczynkami. Co więcej, jej efekty utrzymują się bardzo długo, a sam zabieg jest bezbolesny i w stu procentach bezpieczny dla organizmu. Jego istotą jest energia świetlna, która przy pomocy wiązki trafia bezpośrednia w naczynko, gdzie przekształca się w ciepło. W wyniku tego woda będąca budulcem uszkodzonego naczynka odparowuje, a ono samo rozpada się na drobne cząstki, które są wchłonięte przez organizm. Dzięki temu pierwszy efekt zabiegu widoczny jest niemal natychmiast.

Przeciwwskazania do zabiegu

Chociaż laserowe zamykanie naczynek to metoda niezwykle bezpieczna, istnieje szereg przeciwwskazań do jej zastosowania. Do najważniejszych z nich należą: ciąża, opryszczka, stan zapalny skóry, łuszczyca, bielactwo, padaczka, naturalna, świeża opalenizna, przyjmowanie leków czy ziół światłouczulających, a także skóra podatna na przebarwienia.

Przed i po zabiegu

Tuż przed zabiegiem nie należy na skórę nanosić żadnych kosmetyków, a na 14 dni przed chronić ją przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi. Po samym zabiegu należy natomiast stosować kremy z wysokimi filtrami, unikać bardzo wysokich i bardzo niskich temperatur, a także nawadniać organizm odpowiednią ilością płynów.

Reakcja skóry na zabieg

Ponieważ wiązka lasera podczas zabiegu wnika dość głęboko w skórę, należy liczyć się z tym, że przez kilka dni możliwe jest odczuwanie skutków ubocznych. Do tych najczęściej występujących zaliczyć można obrzęk, zaczerwienienie czy pęcherzyki wodne. Objawy te jednak po kilku dniach samoistnie zanikają.

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który pozwala bardzo szybko pozbyć się pajączków zarówno z okolicy twarzy, pleców, jak i kończyn.

http://super-fit.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here