Kupujesz domek letniskowy? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Gdy mamy fragment ziemi w atrakcyjnej okolicy – blisko lasu, jeziora, morza, w pobliżu góry, czy po prostu gdzieś na wsi, gdzie powietrze jest czyste, a dookoła panuje cisza, możemy kupić domek letniskowy. W domku można wypoczywać w wolne weekendy, podczas urlopów z przyjaciółmi, dziećmi, czy samotnie, jeśli tylko mamy na to ochotę. Czym się kierować podczas kupowania swoich małych, wakacyjnych “czterech kątów”.

Sprawdź plany gminne
W pierwszej kolejności warto zajrzeć do planów zagospodarowania przestrzennego gminy, w której położona jest nasza ziemia. Może się bowiem okazać, że teren nie jest przeznaczony pod zabudowę letniskową, a wtedy wymagane są pozwolenia na dom całoroczny. Albo odwrotnie – nie wolno stawiać niczego poza altanką, w której mieszkać można jedynie w sezonie letnim. Pamiętać trzeba, że na budowę wymagane są zezwolenia, a ich brak może skutkować karą pieniężną i nakazem rozbiórki domu, co wpędzi nas w wysokie koszty.

Nie oszczędzaj na wykonawcy
Gdy już jesteśmy pewni, że możemy wybudować domek letniskowy całoroczny lub sezonowy musimy poszukać firmy, która wybuduje go wg gotowego lub indywidualnie przygotowanego projektu. Nie kierujmy się jednak tylko i wyłącznie niską ceną za domek, a jakością wykonania budynku i doświadczeniem pracowników firmy. Jeśli wybierzemy firmę z doświadczeniem i rekomendacjami dziesiątek zadowolonych klientów, np. http://www.domyjuhas.pl/oferta/domy-letniskowe możemy być spokojni o prace na budowie i efekt końcowy. Warto pamiętać, że często działka pod domek letniskowy znajduje się w znacznej odległości od naszego stałego miejsca zamieszkania i codzienne pobyty na budowie w ramach kontrolowania jej przebiegu mogą być niemożliwe.

Co dostaniemy w cenie domku?
Zwróćmy też uwagę na to, czy domek będzie jedynie szkieletem pokrytym dachem, czy też w podanej przez producenta cenie ujęto również ocieplenie budynku, pełną instalację, pokrycie dachu dobrej jakości materiałem. To, z czego dom jest zrobiony, ma ogromne znaczenie dla jego użytkowania. A ma nam przecież służyć przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Dlatego kupując dom letniskowy kierujmy się w znacznej mierze jego jakością i wyposażeniem.
//

http://www.wypaplani.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here