Kupujemy deskorolkę!

0
2419

Choć jazda na deskorolce kojarzona jest głównie jako zabawa dla najmłodszych, to jednak jest to sport, który uprawiać mogą również znacznie starsi i o wie bardziej zaawansowani zawodnicy. Czym jednak różnią się deskorolki amatorskie od tych profesjonalnych? I czym kierować się przy zakupie?

Co się liczy w wyborze deskorolki?

Kupując deskorolkę, wiele osób patrzy głównie na to, jaki rodzaj grafiki znajduje się na jej spodzie, nie zwracając większej uwagi na to, jakimi cechuje się ona parametrami. A przecież to właśnie od parametrów deski, czy też samych kółek zależne to, jak pewnie będzie można na niej jeździć.
Z tego też powodu podczas wybierania konkretnego modelu bardzo ważne jest to, aby sprawdzić materiał, z którego wykonana została deska. Profesjonalna deskorolka powinna być wyprodukowana z różnego rodzaju dodatkami. Oprócz zwykłego drewna klonowego, które jest najlepszy do tego typu zastosowań, w desce powinna się znaleźć jeszcze domieszka włókna szklanego, włókna węglowego, lub nawet kevlaru. Oczywiście im lepszy materiał, tym deska będzie lżejsza i stabilniejsza.
Drugą bardzo ważną sprawą jest zwrócenie uwagi na zastosowane kółka. Nie tyle jednak na materiał, z którego zostały wykonane, ile na ich wielkość. Większe kółka przeznaczone są do jazdy po rampie i pozwalają na szybszą jazdę. Im mniejsze kółka, tym wolniejsze.

Czym różnią się profesjonalne deskorolki?

Wiele osób sądzi, że nie ma większej różnicy, czy kupuje się profesjonalne deskorolki, czy zwykłe dla amatorów. Uważają oni, że zwyczajnie nie warto przepłacać. Jest to ogromny błąd, ponieważ różnica pomiędzy tymi dwoma produktami, jest ogromna.
Deska profesjonalna od amatorskiej różni się oczywiście zastosowanymi dodatkami. Kółka cechują się inną stabilnością, lecz także inne są takie dodatki jak zastosowane łożyska, które charakteryzują się inną jakością pracy i wytrzymałością.
To prawda, dla która osoby dopiero uczy się jeździć, nie należy kupować zaawansowanej profesjonalnej deski. Dla kogoś, kto już jednak potrafi nieco na desce zrobić, zdecydowanie trzeba nabyć bardziej zaawansowany sprzęt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here