książka edukacyjna dla malucha

Książeczki edukacyjne dla dzieci, nie tylko zapewnią dziecku rozrywkę, ale również pomogą mu w jego edukacji. Są dedykowane zarówno niemowlakom, jak i starszym dzieciom, książeczkę zawsze należy dopasować do wieku malucha. Tylko wtedy będzie ona spełniała swoje zadanie.

Książeczki edukacyjne dla dzieci – rodzaje

Jak już wiadomo książeczki powinno zawsze dobierać się do wieku dziecka. Jest to istotne, ponieważ dzięki temu książka edukacyjna zapewni dziecku rozrywkę, która jest dostosowana do jego poziomu. Jaką książeczkę kupić dziecku?

Materiałowe książeczki edukacyjne – są dedykowane dla najmłodszych dzieci, zazwyczaj można z nich korzystać już od pierwszych miesięcy życia. Wyróżniamy następujące materiałowe książeczki edukacyjne:

Książeczki dotykowe – przez swoją nierówną powierzchnię, wyposażoną w wypukłe elementy umożliwiają dziecku ćwiczenie dotyku. Niektóre modele mają dodatkowo szeleszczące dodatki, są kolorowe i wzorzyste, dzięki temu dziecko może ćwiczyć słuch i wzrok.

Książeczki edukacyjne dla dzieci - czy warto kupić?

Książeczki sensoryczne – zasada działania jest podobna do książeczek dotykowych. Na poszczególnych stronach książeczki, znajdują się różne wypukłości. Dodatkowo występują kolorowe obrazki, które przedstawiają różne wzory, przedmioty i zwierzęta.

Książeczki kontrastowe – występują w dwóch kolorach, czarnym i białym. Na białej stronach znajdują się czarne ilustracje i odwrotnie, na białej stronie znajdują się czarne obrazki. Takie książeczki przeznaczone są dla niemowląt, które jeszcze nie widzą kolorów. Taka książeczka świetnie trenuje ich wzrok.

Książeczki edukacyjne interaktywne – charakteryzują się tym, że obrazki które znajdują się w takiej książce przedstawiają literki, cyferki, zwierzęta i wiele innych przedmiotów. Dodatkowo urozmaicone są dodatkowymi elementami, które stymulują słuch dziecka.

Książeczki edukacyjne interaktywne możemy podzielić na:

  • grające, po naciśnięciu konkretnych przycisków, uruchamiane są dźwięki.
  • kąpielowe dla niemowlaków, służą jako zabawka kąpielowa.
  • rymowanki, dzięki nim maluchy uczą się nowych słów.

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/kolorowanki-dla-dzieci-jakie-zalety-maja-dla-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here