Kredyt dla zadłużonych to nie fikcja.

Trudna sytuacja finansowa, stawia nas przed koniecznością pożyczenia pieniędzy. Pozornie to bardzo łatwe. Wystarczy pójść do banku i poprosić o kredyt lub pożyczkę. Osoby, które udadzą się do takiej instytucji, bardzo szybko jednak mogą się przekonać, że w ich przypadku kredyt lub pożyczka to produkty niedostępne. Bank sprawdza historię kredytową i nie udziela kredytu tym, którzy kiedykolwiek byli lub są zadłużeni. Może również odmówić kredytu, gdy klient wcześniej spłacał swoje zobowiązania nieterminowo. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy osoba zadłużona może otrzymać kredyt? Jak najbardziej tak. Trzeba tylko znaleźć firmę, która go udzieli.

Firmy parabankowe

W każdym mieście znajdziemy wiele firm oferujących kredyty i pożyczki. To tak zwane parabanki – miejsca, które działają, nie opierając się o prawo bankowe. Tu osoby zadłużone mogą otrzymać kredyt, należy jednak pamiętać, że nie jest to takie oczywiste. Wiele firm parabankowych, reklamuje się jako miejsca, w których każdy otrzyma kredyt, a w praktyce sprawdza swoich klientów w różnych bazach i bardzo często odmawia przyznania kredytu. Podobnie jest w przypadku pożyczek przez internet. Pozornie uzyskanie takiej pożyczki jest bardzo proste, co więcej, często dla nowych klientów pierwsza pożyczka jest za darmo, w praktyce jednak jest z tym różnie, dlatego jeśli zależy nam na tym, by szybko otrzymać gotówkę, nie zwlekajmy z poszukiwaniem firmy, która udzieli nam kredytu. Sprawdzanie klienta chwilę trwa, po sprawdzeniu możemy otrzymać decyzję odmowną. Tak może być w wielu firmach, dlatego chcąc otrzymać gotówkę błyskawicznie, musimy działać konkretnie i szybko.

Parabanki korzystające ze środków własnych

Jeśli jesteśmy zadłużeni i szukamy firmy, która udzieli nam kredytu, powinniśmy pamiętać o jednej zasadzie. Wiele firm parabankowych nie korzysta ze środków własnych, dlatego bardzo ostrożnie podchodzi do zadłużonych klientów i rzadko udziela im pożyczek. Inna sytuacja jest w przypadku parabanków korzystających ze środków własnych – takie firmy nie muszą trzymać się wielu skomplikowanych procedur, dlatego chętniej udzielają pożyczek i kredytów tym, którzy są zadłużeni. Oczywiście decydując się na taki kredyt, warto zwracać uwagę na szczegóły oferty, oprocentowanie i opłaty dodatkowe. To bardzo istotne, niekorzystny kredyt bowiem, może skomplikować naszą sytuację, szczególnie, gdy przestaniemy go spłacać w terminie. W takiej sytuacji nasze zadłużenie może znacznie wzrosnąć. Nie można także zapominać o jednym. Firmy pożyczkowe muszą stosować się do przepisów prawa, między innymi ograniczających wysokość oprocentowania, dlatego starają się zarabiać, oferując do pożyczek ubezpieczenia, pakiety niekoniecznie potrzebnych usług i inne płatne dodatki. Najczęściej takie dodatki są nieobowiązkowe i nie są warunkiem przyznania pożyczki, dlatego już w chwili podpisywania umowy warto to sprawdzić i po prostu nie godzić się na takie rzeczy.

Podsumowując.

Kredyt dla bardzo zadłużonych nie jest fikcją. Znajdziemy wiele takich ofert. Warto szukać dokładnie i rozważnie podchodzić do ofert kredytowych. Jeśli będziemy tak postępować, z całą pewnością znajdziemy ciekawe oferty kredytowe, szybko otrzymamy pieniądze, a samo spłacanie kredytu nie będzie dla nas problemem.

http://www.batfinanse.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here