Kosmetyki wegańskie do ciała - co to takiego?

W pewnym sensie weganizm jest teraz modny. Ludzie coraz bardziej interesują się losem zwierząt i z tego powodu rezygnują z jedzenia produktów odzwierzęcych. Niektórzy idą nawet nieco dalej i zmieniają swoją pielęgnację w taki sposób, by wykorzystywać w niej wyłącznie kosmetyki wegańskie do ciała. A czym one właściwie są?

Produkcja bezpieczna dla zwierząt

Około 80% wszystkich państw świata dopuszcza testowanie kosmetyków na zwierzętach. Jest to zabieg legalny, z którego korzystają największe koncerny i firmy produkujące rozmaite preparaty do ciała. Dlaczego? Ponieważ takie testy są najtańsze w przeprowadzaniu, najszybsze, a zarazem dają najbardziej wiarygodne wyniki. Niestety – cierpią na nich zwierzęta.

Przepisy dotyczące testowania kosmetyków na zwierzętach zmieniły się jednak w 2013 roku. Wtedy właśnie Unia Europejska uznała tę metodę za nielegalną, jednakże substancje, które były wcześniej sprawdzane na zwierzętach, wciąż są w obrocie i wciąż dopuszcza się ich użycie.

Nie tylko dla wegan

Mogłoby się wydawać, że kosmetyki wegańskie do ciała kieruje się do wegan, ewentualnie wegetarian, ale jak się okazuje, korzystają z nich nawet te osoby, które na co dzień jedzą mięso oraz inne produkty odzwierzęce. Starają się po prostu zadbać o żywe istoty w inny sposób. W stu procentach wegańska postawa nie każdemu będzie odpowiadać.

Wegańskie kosmetyki do ciała dedykuje się zatem tym osobom, które chcą w jakikolwiek sposób przyczynić się do zmniejszenia cierpienia zwierząt. W wyniku testowania na nich różnych substancji i całych kosmetyków nieraz dochodzi do nieodwracalnych zmian, a czasem nawet i śmierci. Należy przerwać ten proces. Zadbać o zwierzęta, zmieniając swoją pielęgnację na wegańską.

Czym charakteryzują się kosmetyki wegańskie do ciała?

Wśród nich można znaleźć nie tylko produkty nietestowane na zwierzętach, ale również i takie preparaty, które w swoim składzie nie zawierają żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego.

Bo substancje odzwierzęce wciąż niestety pojawiają się w kosmetykach. Najświeższy przykład – modny ostatnio śluz ze ślimaka, który zrobił prawdziwą furorę wśród preparatów nawilżających. Niestety, podczas pobierania śluzu zwierzęta najczęściej przeżywają katusze. A sam śluz wydobywany z przestraszonych ślimaków traci sporo na swoich właściwościach.

Kosmetyki wegańskie do ciała znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here