Komputer poleasingowy- na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup komputera stacjonarnego dość często podejmujemy się wyboru pomiędzy ceną, a jakością. Wysokie ceny nowych sprzętów komputerowych sprawiły, że coraz to częściej wybierane są modele poleasingowe? Czym dokładnie one są? To całkowicie normalne komputery, które po okresie leasingu przez firmę zostały zwrócone do producenta, a następnie odnowione i wystawione na sprzedaż w niższej cenie. Jednakże podobnie jak w tym przypadku należy uważać co kupujemy. Będąc w sklepie należy więc zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Podzespoły w komputerze stacjonarnym

Pierwszym, a zarazem najważniejszym elementem są komponenty znajdujące się w jednostce centralnej. To one mają zapewnia odpowiednie osiągi oraz wydajność. Jak więc można łatwo się domyślić, odpowiedni dobór podzespołów jest kluczowy w kwestii uzyskania jak najlepszej wydajności. Naturalnie tutaj sporym wyznacznikiem jest również cena. Jednakże w przypadku komputerów poleasingowych można pozwolić sobie na nieco więcej swobody wyboru.

Procesor oraz karta graficzna – komputer PC

Bez cienia wątpliwości dwoma podstawowymi podzespołami, które w największej mierze odpowiadają za wydajność są procesor oraz karta graficzna. W kwestii doboru CPU należy spojrzeć przede wszystkim na liczbę rdzeni oraz taktowanie zegara. Im te wartości są wyższe tym zapewne lepsza wydajność zostanie uzyskana. Wybierając procesor należy celować minimum w jednostki czterordzeniowe przy taktowaniu co najmniej 3-3,5 GHz. Takie połączenie zagwarantuje osiągi na przyzwoitym poziomie. Pamiętać należy, że procesor stanowi serce całego komputera i bez jego odpowiedniego doboru nie uzyskamy zadowalającej wydajności.

Profesjonalny komputer poleasingowy

Kolejnym z podzespołów jest karta graficzna, której podstawowym zadaniem jest generowanie obrazu. Jest to szczególnie ważny element pod kątem uruchamiania gier komputerowych. Szukając karty graficznej należy mieć na uwadze przede wszystkim modele wyposażone w co najmniej 1 GB pamięci wideo. Lepiej jednakże tą wartość zwiększyć do 2-3 czy więcej gigabajtów. Bardziej wymagające gry potrzebują bardzo dużych ilości owej pamięci. Warto ponadto stawiać na nieco nowsze karty graficzne, które wcale nie muszą być drogie. Do bardziej budżetowych rozwiązań można zaliczyć między innymi GTX-a 1050 Ti, która stanowi idealny wybór pomiędzy ceną, a jakością.

Pamięć RAM – Komputer poleasingowy

Dość często ignorowanym podzespołem jest pamięć RAM, która również stanowi ważny element decydujący o wydajności sprzętu. Tutaj uwagę należy zwrócić głównie na ilość tej pamięci. Jej niedobór może oznaczać poważne problemy z wydajnością, a także przycięcia aplikacji. Absolutnym minimum jak na dzisiejsze standardy jest 8 GB. Szukając pamięci warto także spojrzeć na jej typ. Najnowsze z nich czyli DDR4 oferują wysoką wydajność, jednakże ich cena jest równie wysoka. Rozsądniejszym rozwiązaniem, a przy tym oszczędniejszym są pamięci DDR3, które mimo swoich lat nadal poprawnie się spisują, a co najważniejsze nie są drogie.

Zasilacz

Decydując się na komputer poleasingowy trzeba spojrzeć także na zasilacz. Jego zły dobór może spowodować nawet trwa uszkodzenie komponentów komputera. Jak więc widać kwestia zasilacza jest niesłychanie istotna. Na tym podzespole nie warto oszczędzać ponieważ może to się skończyć tragicznie. Rekomendowanym wyborem będzie zakup nowego zasilacza ze wszystkimi niezbędnymi certyfikatami bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Podsumowując, zakup komputera poleasingowego jest dobrym wyborem, który stanowi kompromis pomiędzy ceną, a oferowaną jakością. Zwracając uwagę na wyżej wymienione aspekty z całą pewnością znajdziemy sprzęt, który posłuży przez wiele lat.

Źródło: https://shoplet.pl/13-komputery-stacjonarne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here