Wybranie prezentu dla żony na zbliżające się urodziny czy rocznicę lub jakąkolwiek inną okazję często jest dla mężczyzn jednym z najtrudniejszych wyzwań i zadań, jakie w roku stoją przed nimi. Panowie zwykle nie mają zielonego pojęcia, co ich partnerka chciałaby dostać, o czym marzy, ani co by sprawiło jej największą przyjemność. Właśnie dla takich panów prezentujemy listę rzeczy, które mogą ten dzień uratować i sprawić, że spędzicie przyjemnie wieczór, a żona będzie zadowolona i uśmiechnięta, ciesząca się, że pamiętaliście.

Jaki wybrać prezent dla żony?

Wybadaj grunt

Wystarczy rozmowa ze swoją żoną, aby dowiedzieć się czy wywnioskować, czego może potrzebować, co jej się w ostatnim czasie na przykład spodobało w jakimś sklepie, o czym marzy, co chciałaby otrzymać od ciebie w prezencie. Musisz jednak słuchać uważnie i dokładnie, zaangażuj się w rozmowę, zadawaj pytania, doprecyzowuj, żeby uzyskać jak najwięcej informacji, które nakierują cię na właściwy trop. Nie zadawaj jednak pytań wprost, ponieważ prezent powinien być niespodzianką. Pytanie o to, co chciałaby dostać od ciebie na urodziny nie będzie zbyt taktowny, zepsuje cały i efekt i da jej do zrozumienia, że zapomniałeś lub idziesz zwyczajnie na łatwiznę. Nie idź tą drogą.

Pomóż swojej pamięci

Jeśli niekoniecznie dobrze radzisz sobie z pamiętaniem wszystkich ważnych wydarzeń z waszego wspólnego życia, kup sobie organizer i to właśnie w nim zaznaczaj wszystkie najważniejsze okazje. Możesz również zaznaczać datę tydzień przed, aby mieć odpowiednią ilość czasu na przygotowanie zaskakującego oraz ciekawego prezentu. Będziesz mieć pewność, że wystarczy ci czasu na wszystko i że efekt będzie zwalał z nóg. Unikaj sytuacji drażliwych, w których przychodzi ważny dzień dla niej, a ty zwyczajnie o tym zapomniałeś.

Sport – dobry początek

Będziesz mieć ułatwione zadanie, jeśli twoja żona trenuje jakiś sport lub nawet jeśli mówi, że jakiś czas lub że w przyszłym sezonie letnim zamierza ze swoją przyjaciółką zapisać się na takie czy inne zajęcia, związane z konkretną dyscypliną sportu. W takich wypadkach kupienie odpowiedniego prezentu, który z pewnością będzie z jednej strony funkcjonalny, a z drugiej strony z pewnością przypadnie do gustu, to bułka z masłem. Wystarczy kupić odpowiedni sprzęt do uprawiania wskazanej dyscypliny i gotowe. Możesz również zainwestować w wycieczkę czy nawet  kilkudniową wyprawę, związaną konkretnie z danym sportem.

Wyprawy tylko dla odważnych

Dla wielu mężczyzn chodzenie z żoną po sklepach to prawdziwa udręka, której starają się unikać jak ognia. To jednak błąd, ponieważ właśnie w takich sytuacjach najlepiej możesz poznać gust żony, jej upodobania, a także możesz trafić na rzecz, która jej się szalenie podoba, w której dobrze się czuje, ale jest na przykład za droga, aby ją kupić bez żadnej specjalnej okazji. Takie sytuacje są dla ciebie wymarzone, ponieważ najlepszy pomysł na prezent dla żony ona sama podsuwa ci niemal pod nos. Samo kupowanie żonie ubrań nie zawsze jest jednak dobrym pomysłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here