Wybranie odpowiedniego okrycia dla dziecka podczas spaceru może być nie lada problemem. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie – czy wystarczy zwykły kocyk? A może kupić specjalny komplet? A może zamiast niego wybrać śpiworek? Gdy także masz taki dylemat, sprawdź razem z nami, co warto zakupić do wózka, aby zapewnić dziecku komfort.

Przede wszystkim przykrycie powinniśmy dobrać w zależności od aury, z jaką mamy do czynienia. Wiadomo, że coś innego potrzebne będzie na zimę i na lato, gdy temperatura jest zupełnie inna. Do wyboru mamy więc kilka produktów – możemy wybrać pościel z łóżeczka dziecięcego, możemy wziąć kocyk, także do dyspozycji mamy specjalne komplety do wózka oraz śpiworki. Na co warto się zdecydować?

Pościel do łóżeczka dziecięcego

Zasadniczo najlepiej z niej zrezygnować. Nie dość, że będzie duża i może wypełnić całą gondolę wózka, zostawiając mało miejsca dla dziecka, to jeszcze na ogół jest za ciepła. Poza tym istnieje ryzyko, że pobrudzi się podczas spaceru, a potem będziemy mieć problem z jej wyczyszczeniem przed nocą.

Kocyk dziecięcy

Lekki kocyk sprawdzi się przede wszystkim na ciepłe lato – będzie lekki i przy tym ciepły, dlatego dziecko będzie mogło komfortowo spać w wózku. Nie sprawdzi się jednak wtedy, gdy pogoda będzie nieco chłodniejsza.

Śpiworek

Dla wielu rodziców jest bardzo komfortowy, a także jest taki dla dziecka. Musimy jednak pamiętać o tym, że standardowe śpiworki sprawdzą się głównie na zimę, gdy pogoda jest niesprzyjająca. Poza tym nie będzie można po prostu wyjąć dziecka ze śpiworka, jeśli zajdzie taka potrzeba, dlatego może powodować to mały kłopot.

Komplety do wózka

Nasza ostatnia propozycja to specjalne komplety do wózka. Składają się z pogrubionego kocyka oraz z płaskiej poduszki. Kocyki te najczęściej wykonane są z jednej strony z polaru, z drugiej z bawełny, a w środku mają wypełnienie z miękkiej tkaniny minky. Dzięki temu są bardzo komfortowe – ciepłe, ale też nie prowadzą do przegrzania. Ponadto mają wymiary dopasowane do gondoli, więc nie musimy ich składać na pół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here