Wiele zabawek dla naszych dzieci jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w naszym domowych zaciszu – takie z pewnością również o wiele bardziej ucieszą nasze dzieci niż nawet najdroższe zabawki w całym sklepie – wszakże to właśnie te będą wykonane z naszym sercem, oddaniem i zaangażowaniem. Do wielu z nich potrzebne są plastikowe, ruchome oczy, które oczywiście można zakupić w sklepach papierniczych lub na aukcjach internetowych, jednak samodzielne ich wykonanie jest tańsze, szybsze i nie sprawia najmniejszego problemu. Jeśli chcecie się przekonać, w jaki sposób można je wykonać, zapraszamy do naszego mini-poradnika.

Jak zrobić ruchome oczy do zabawek?

Wszystkie elementy znajdziesz w domu

Niezbędne elementy z pewnością posiadasz we własnym domu – do przygotowania samodzielnie ruchomych oczu wystarczą nam nożyczki, ołówek,  klej, opakowanie po tabletkach, a także kawałek czarnej i białej tekturki lub papieru.

Krok pierwszy – folia

W pierwszej kolejności musisz delikatnie i bardzo ostrożnie zdjąć folię, jaka znajduje się na przezroczystej wytłoczce po tabletkach, a następnie dokładnie ją wytnij nożyczkami uważając, aby zachować kształt. Oczywiście jeśli chcesz zrobić parkę oczu, będziesz potrzebować dwóch takich wyciętych wytłoczek.

Teraz czas na odrysowanie

W następnej chwili powinnaś położyć wyciętą plastikową wytłoczkę na papierze – białym – a dalej odrysuj ją dwukrotnie na nim za pomocą ołówka. Dalej musisz wyciąć jeszcze cztery mniejsze kółeczka, tym razem w kolorze czarnym, jednakowej wielkości. Dalej bierzemy klej i sklejamy je równo ze sobą. Bierzemy białe kółka i ich brzegi również smarujemy klejem, ale tylko bardzo wąską warstwę. W środku białego kółka umieszczamy sklejone ze sobą czarne, mniejsze kółeczka. Trzeba się jednak upewnić, że z żadnej ze stron nie dotyka warstewki kleju, która została przez nas wcześniej zostawiona na samym brzegu.

Ostatnie prace

Na samym końcu pozostaje nam jedynie przykleić do białego kółka naszą przygotowaną wcześniej przezroczystą wytłoczkę. Zanim zrobimy z gotowym oczkiem cokolwiek, musimy poczekać, aż klej dokładnie wyschnie. Oczka możesz przygotować z różnych materiałów, najlepiej różnokolorowych, które z pewnością sprawdzą się doskonale przy wielu projektach.

W Internecie możesz znaleźć dzisiaj naprawdę wiele różnych projektów, dzięki którym sprawisz ogromną radość swoim dzieciom. Wykonywane ręcznie prezenty są dzisiaj najbardziej pożądanymi, są również ciekawą i inteligentną alternatywą dla zabawek, które można znaleźć nawet w specjalistycznych sklepach z zabawkami dla dzieci. Można je przyczepiać oczywiście do różnego rodzaju maskotek, ale także innych, uszytych z materiału zabawek, zwierzątek i innych szmacianych, zabawnych kreaturek. Również bardzo modne w ostatnich czasach jest samodzielne tworzenie różnego formatu lalek, na przykład pacynek czy większych, które dzieci swobodnie mogą przewozić w wózkach, zabierać na spacery oraz traktować jako idealny artefakt do zabawy Wdom – wciąż ulubionej zabawy naszych córek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here