Jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca?

Noszenie biżuterii przez kobiety jest jakby zupełną oczywistością – szczególnie pierścionków, które są nie tylko znakomitą ozdobą naszych wypielęgnowanych dłoni, ale które również przekazują światu określone komunikaty, dotyczące na przykład stanu cywilnego. Nosimy pierścionki, ponieważ są piękne, ponieważ kochamy biżuterię oraz jej eksponowanie na naszych placach. W niektórych sytuacjach jednak ich zdjęcie może powodować problemy – może tak się zdarzyć podczas konkretnego etapu miesięcznego cyklu, jeśli w sklepie kilkakrotnie przymierzamy biżuterię na palcach i trafimy na zbyt mały rozmiar, kiedy na zewnątrz panuje upał, a także kiedy nasze ciało z jakiś względów puchnie lub zwyczajnie, kiedy zdarza się nam przytyć. Znamy jednak w pełni sprawdzone i bezpieczne metody, które pozwolą nam na jego zdjęcie bez podejmowania radykalnych kroków. Trzeba jednak często uzbroić się w cierpliwość oraz mieć na uwadze fakt, że każda z opisanych metod może sprawić delikatny ból. Jedynym bezbolesnym sposobem na ściągnięcie pierścionka jest jego przecięcie, wymaga ono jednak specjalistycznej oprawy, która możne nas drogo kosztować.

Jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca?

Mydło

Pierwszym sposobem będzie dokładne namydlenie palca i nałożenie piany na jego całości. Następnie spuchnięty palec wkładamy pod wodę i ruszamy nim dopóki nie zacznie lekko się przesuwać.

Tłuszcz i folia

Innym sposobem, równie skutecznym, będzie owinięcie palca w całości folią spożywczą do momentu, w którym zaczyna się pierścionek. Następnie sam pierścionek trzeba posmarować tłuszczem, a wraz z nim również opuchnięty palec, znajdujący się poniżej pierścionka. Następnie koniecznie trzeba odczekać kilka minut, a następnie trzeba energicznie pociągnąć pierścionek oraz folię równocześnie – powinno zejść zarówno jedno, jak i drugie.

Płyn domycia okien

Kolejny sposób wykorzystuje detergent, jakim jest płyn domycia okien. Trzeba nim spryskać pierścionek – nie uszkadza on w żaden sposób ani samego kruszcu, ani znajdujących się na nim kamieni, sprawi za to, że będzie pięknie lśnił po ściągnięciu go z palca. Następny sposób wykorzystuje właśnie właściwości tego detergentu – palec należy szczelnie owinąć taśmą klejącą aż po sam pierścionek. Po tym należy poczekać kwadrans, po upływie którego palec najlepiej schłodzić w lodzie. Po tej czynności taśmę klejącą można ściągnąć, a palec trzeba popryskać płynem do mycia okien. Pierścionek obracający się wokół palca powinien w takiej chwili bez problemu zejść z palca.

Sznurek

Inna metoda wykorzystuje sznurek, którym należy dokładnie i bardzo starannie owinąć cały palec. Koniec sznurka należy umieścić pod pierścionkiem i zacząć delikatnie odwijać jego koniec, który został umieszczony pod krążkiem biżuterii. Pierścionek wedle tej metody powinien się przesuwać do góry palca wraz z odwijanym sznurkiem i właśnie w ten sposób wejść.

Prawdopodobnie nasze babcie znają jeszcze masę innych, skutecznych, domowych sposobów na radzenie sobie w takich sytuacjach, jeśli więc przedstawione przez nas rady zawiodą, można zapytać o radę właśnie nasze babcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here