konsultant ślubny

Może się wydawać, że taka praca jest całkiem łatwym i przyjemnym zajęciem, który nie wymaga od nas dużo. Czy jest to jednak dobre rozumowanie? Niestety okazuje się, że nie! Konsultant ślubny to osoba, która musi mieć głowę na karku, pamiętać o wszystkim i dopilnować, aby wszystko poszło zgodnie z planem. W jego rękach spoczywa ogranizacja najważniejszego dnia w życiu przyszłej pary młodej. Przecież największym koszmarem panny młodej (pana młodego zresztą też, ale znacznie rzadziej), jest wpadka na ślubie czy weselu. Konsultant ślubny powinien więc do takiej sytuacji nigdy nie dopuścić. Osoba taka powinna więc cechować się ogromną kreatywnością, opanowaniem i cierpliwością. Kim dokładnie jest konsultant ślubny? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-konsultanta-slubnego/

Kim właściwie jest konsultant ślubny?

Jest to osoba, która zajmuje się profesjonalnie organizowaniem ślubu oraz wesela. Wedding planner, ponieważ tak też można nazwać osobę, pracującą w tej dziedzinie, odpowiada za organizację oraz czuwa nad przebiegiem całego zdarzenia od pierwszej sekundy, do ostatniej minuty wesela. Musi on zorganizować wszystko tak, żeby każdy był zadowolony.

Jego zadaniami są:

  • negocjowanie cen,
  • rozmowa z dostawcami usług ślubnych,

Jakie są wymagania do zostania konsultantem ślubnym?

Aby pracować w takim zawodzie, należy przede wszystkim lubić planować oraz mieć dobre wyczucie smaku. Dodatkowo trzeba być punktualny, kreatywnym oraz zorganizowanym, a co najważniejsze, wiedzieć co może potencjalnie zainteresować klientów. Dodatkowo na takim stanowisku należy umyć negocjować. Konsultant ślubny musi też znać wszystkie trendy, które obecnie panują w tematyce ślubów i wesel. Jeżeli uważamy, że wszystkie powyższe warunki są przez nas spełnione, to nic nie stoi nam na przeszkodzie do tego, aby spróbować swoich sił w planowaniu ślubów.

Zobacz też: http://www.lafoto.pl/konsultant-slubny-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here