Jak wybrać elegancką narzutę na łóżko

Narzuta na łóżko jest nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również praktycznym nakryciem łóżka, które chroni je przed kurzem czy innymi zabrudzeniami. Trzeba pamiętać, że ma duży wpływ na wygląd sypialni. Jak wybrać idealną narzutę?

Harmonia w sypialni

Narzuty na łóżko muszą być dopasowane stylistycznie do wnętrza. Tylko tak uzyskamy sypialnię, która będzie elegancka, stonowana i harmonijna. Dzięki stworzeniu przyjemnego i przyjaznego wnętrza odpoczynek w sypialni będzie dużo przyjemniejszy.

Wybierając narzuty na łóżko trzeba zwrócić uwagę, by ich utrzymanie w czystości nie było problemem. Pranie w pralce to najwygodniejsze rozwiązanie. Jest to ważne przede wszystkim dla posiadaczy zwierząt, którzy muszą czyścić nakrycia dużo częściej.

Wybierając narzuty na łóżko, które mają służyć wyłącznie jako element dekoracyjny można skusić się na kapę, która ozdobiona jest cekinami czy falbanami. Nakrycia pikowane lub podszyte grubą włókniną mogą służyć za dodatkowe przykrycie w chłodniejsze noce.

Wymiary narzuty

Narzuty na łóżko mogą zasłaniać całe łóżko lub wyłącznie jego część. Kapa sięgająca do ziemi będzie wyglądała bardzo atrakcyjnie tylko wtedy, gdy jej rozmiar zostanie prawidłowo wybrany. Bardzo ważne jest, by narzuta nie leżała na ziemi oraz nie wisiała kilka centymetrów nad podłogą.

Chcąc ustalić prawidłowy rozmiar nakrycia, należy zsumować rozmiar materaca, podwójną wysokość od podłogi, grubość kołdry. Do długości łóżka należy dodać 50 cm. Takie obliczenia pozwolą na uzyskanie idealnych rozmiarów, które sprawią, że narzuta będzie delikatnie opływała łóżko i kończyła się tuż nad ziemią.

Wybierając rozwiązanie, które pozwala na zasłonięcie jedynie materaca należy zsumować szerokość materaca, jego podwójną grubość oraz grubość kołdry. Do tych wymiarów należy doliczyć 20 cm. Takie rozmiary pozwolą na swobodne zawinięcie kapy pod materac. Możemy mieć pewność, że narzuta z żadnej strony nie będzie wymykała się spod łóżka.

Narzuty na łóżko to element dekoracyjny sypialni, który jest najbardziej charakterystyczny. Łóżko, jako najważniejszy mebel sypialni, jest najbardziej widoczne. Warto zadbać, by prezentowało się elegancko i gustownie. Sypialnia, która jest przytulna i elegancka zachęca do odpoczynku.

Narzuty na łóżko znajdziesz w Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here