Nie sama dieta, treningi czy różnego rodzaju odżywki pozwolą Ci utrzymać zgrabną sylwetkę. Jeżeli chcesz, utrzymać swoje ciało w doskonałej formie musisz się trochę poświęcić. Musisz wprowadzić pewne zmiany w swoim życiu. A co konkretnie?

1. Po pierwsze zawsze rano jedz śniadanie. Śniadanie jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. A niestety większość osób o tym zapomina. Śniadanie dostarcza nam energię, dzięki czemu przez resztę dnia czujemy się lepiej. Co warto zjeść zaraz po wstaniu z łóżka? Nasz pierwszy posiłek w ciągu dnia powinno składać się z bogatych w błonnik produktów pełnoziarnistych, czyli pieczywo, płatki owsiane oraz białka, czyli jajka, mleko, mięso. Śniadanie z tych produktów nie tylko doda nam energie, ale także poprawi nasz metabolizm.

2. Jedz o tych samych porach. Posiłki powinny być systematyczne i w równych odstępach czasu (2. 5-3h)
Pamiętaj, że lepiej jest jeść częściej a mniej. Duża część osób zjada w ciągu dnia 2-3 bardzo obfite posiłki w odstępie 4-5h co nie jest takim dobrym rozwiązaniem. Zjadajmy w ciągu dnia 3 większe posiłki i 2 przekąski.

3. Regularny sen. Tak sen ma wpływ na naszą sylwetkę. Podczas snu wydzielany jest hormon wzrostu, który zwiększa lipolizę, czyli proces rozkładu tkanki tłuszczowej oraz wspiera przyrost mięśni. Z badań wynika, że powinniśmy spać 7-9 godzin. Dodatkowo powinniśmy kłaść się spać oraz wstawać o jednakowej porze.

4. Pij minimum 2. 5l wody dziennie. Oczywiście nawadniać możemy się również innymi płynami np. sokami, napojami gazowanymi, trzeba jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do wody zawierają one zupełnie niepotrzebne nam kalorie. Odpowiednie nawodnienie to piękna cera i skóra.

Tak, więc jeżeli ćwiczysz, trzymasz dietę, a nadal nie możesz uzyskać takiego efektu, jakiego chcesz, spróbuj się dostosować do tego, co napisałem. Chociaż spróbuj, to na pewno Ci nie zaszkodzi.

http://www.snikersik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here