Jak ubrać się na specjalną okazję

Garnitur to niezbędny element w szafie każdego mężczyzny. Panowie powinni mieć kilka takich zestawów, bo inne garnitury nosi się na co dzień do pracy, a inne wybiera się na większe uroczystości. Mało tego, innych tkanin używa się do wykonania garniturów wiosennych i letnich, a innych do tych na chłodniejsze dni. Które garnitury nadają się na specjalne okazje, a które przeznaczyć do użytku codziennego?

Klasyczny czarny garnitur

Garnitur męski we współczesnym wydaniu pojawił się na początku ubiegłego wieku i szybko stał się symbolem nowej epoki. I choć czarny kolor ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników, to i tak od wielu lat uznawany jest za symbol męskiej elegancji. Taki ubiór z pewnością zwraca uwagę otoczenia i wzbudza pewien respekt. Czerń ma też to do siebie, że pasuje do niej wszystko, a więc nikt nie będzie mieć problemu z dobraniem odpowiedniej koszuli, bo ona przecież wcale nie musi być biała. Równie łatwo dobiera się krawaty. Czarny garnitur najlepiej sprawdza się jesienią i zimą. Latem lepiej zrezygnować z czerni, by strój nie okazał się zbyt oficjalny. Ten rodzaj garnituru zawsze jednak jest odpowiedni na wszelkie spotkania i wydarzenia odbywające się po godzinie dwudziestej. Do czarnego garnituru niezbędne są czarne, eleganckie półbuty.

Elegancki szary garnitur

W XXI wieku szary kolor stał się modny i popularny jak nigdy dotąd. Nic więc dziwnego, że panowie zaczęli chętnie wybierać także szare garnitury, detronizując tym samym niemal wszelkie brązy. W tej kwestii obwiązuje zasada, że im ciemniejsza szarość, tym garnitur staje się bardziej klasyczny, a wówczas jest odpowiednim strojem na oficjalne okazje. Jasnoszare garnitury znakomicie sprawdzają się latem, bo wówczas dodają lekkości całej męskiej sylwetce. Jeśli jednak jasnoszary garnitur ma mieć charakter uniwersalny, trzeba wybrać ten, który wykonano z tkaniny o matowym wykończeniu. Błyszcząca tkanina wygląda ekstrawagancko, ale z pewnością nadaje się na większe okazje. Świetnie sprawdzi się w czasie wernisaży i innych wydarzeń w świecie artystycznym. Takie garnitury są idealnie jako ubiór pana młodego. Błyszcząca szarość wymaga jednak odpowiednich dodatków. Koszula męska powinna być klasyczna, wykonana z gładkiej tkaniny, nawet z jedwabiu, ale w stonowanym kolorze.

Granatowy garnitur na każdą okazję

Do najczęściej wybieranych garniturów należą te wykonane z tkanin w kolorze granatowym. To garnitury, które są najbardziej uniwersalne. Nie dość, że świetnie sprawdzają się o każdej porze roku, to jeszcze można je śmiało zakładać na różne okazje. Tak jak w przypadku szarości – im ciemniejszy granat, tym bardziej oficjalny charakter garnituru. Jaśniejsze granaty, a nawet niebieskości sprawiają, że garnitur staje się znacznie mniej formalny i zaczyna nabierać casualowego charakteru, tak modnego w ostatnich latach. Jeśli do tego na tkaninie pojawi się delikatny deseń, chociażby subtelna kratka, to ubranie to śmiało może pretendować do modowego, ekskluzywnego stylu preppy. Bardzo istotną jednak sprawą jest dobór dodatków odpowiednich do okoliczności, w których garnitur będzie noszony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here