Początek roku szkolnego, a często jeszcze wakacje, to jedynie pozornie czas bez szkolnych wydatków, bowiem jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego twoje dziecko z pewnością będzie nalegało, aby kupić wszystkie niezbędne akcesoria, jakie będą potrzebne w przyszłym roku. Markety również nam nie pomagają, aby nieco zaoszczędzić, bo chociaż robią okazje oraz organizują promocje, wśród licznych przedmiotów zawsze znajdzie się coś nadprogramowego, co wpadnie w oko dziecku jako „rzecz, którą absolutnie-koniecznie-niezbędnie musi posiadać” i jako rodzic nie masz wyjścia – kupujesz, powiększając rachunek. O ile kupienie pojedynczego długopisu czy zeszytu nie robi na nas wrażenia, to zaopatrzenie dziecka w całą szkolną wyprawkę – zdecydowanie robi. Mamy dla ciebie jednak kilka wskazówek, dzięki którym nieco zaoszczędzisz na takich właśnie nieraz kłopotliwych zakupach.

Jak taniej kupić przybory szkolne?

Nie kupuj kilka zbyt późno

Cała magia kupowania niezbędnych akcesoriów polega na tym, by wyczuć odpowiednią porę. Najlepszym czasem będzie chwila, kiedy na artykuły szkolne nie ma popytu, ale wciąż możemy znaleźć ogromny wybór – na przykład będzie to sam koniec roku szkolnego. Unikaj kupowania wyprawki w ostatniej chwili – nie tylko asortyment będzie ograniczony, ale również ceny będą zdecydowanie wyższe, cóż, trudno nie zarabiać w sezonie więcej, jeśli tylko się da. Kiedy przyjdzie rok szkolny, oszczędzisz sobie zbędnego i nerwowego biegania i poszukiwania odpowiednich materiałów, które potrzebne są na cito.

Lista czy poza listą?

Zawsze wyruszając na łowy w poszukiwaniu wyprawki robisz sobie listę  niezbędnych rzeczy, o których dało nam znać dziecko. Warto jednak przejrzeć również inne półki, ponieważ może potrzebować czegoś, co nie znajduje się na liście, ale jest zdecydowanie warte uwagi. Musisz więc rozejrzeć się za absolutnym minimum w postaci kredek, ołówków, flamastrów, długopisów, bloków technicznych oraz rysunkowych, długopisów żelowych, plasteliny, farb plakatowych lub akwarelowych, nożyczek, linijek, zeszytów, teczek, naklejek oraz okładek na książki i zeszyty. Lista potrzebnych rzeczy zwykle jest naprawdę długa.

Sprawdź, co się bardziej opłaca

Czasem zamiast pojedynczej sztuki jakiegoś przyboru warto kupić całą paczkę, gdyż taki zakup wychodzi w efekcie nawet parę złotych taniej. Nie wahaj się kupować więcej tańszych rzeczy – z pewnością któregoś dnia się przydadzą, ratując sytuację, w jakiej znajdzie się twoje dziecko w potrzebie. Czasem warto rozejrzeć się również za hurtowniami artykułów szkolnych, jeśli mamy więcej dzieci i potrzebna będzie większa ilość wszystkiego.

Specjalna szuflada

Jedno miejsce w domu, na przykład niezagospodarowaną szufladę, przeznacz na zapasy tego typu, doktórach łatwo będzie zajrzeć  zweryfikować stan. Takie planistyczne podejście zapewni nam komfort, kiedy przyjdzie rok szkolny, wówczas do kupienia pozostaną nam jedynie niezbędne podręczniki, ponieważ resztę akcesoriów będziemy posiadać już na miejscu. Kiedy pierwsze lekcje już się zaczną, można sprawdzić raz jeszcze ofertę sklepów, które będą pozbywały się nadmiaru zgromadzonego towaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here