Converse to jedne z najpopularniejszych trampek, o jakich można marzyć. Są nie tylko klasycznie proste, a w swojej prostocie niemal doskonałe, ale również świadczą o pewnego rodzaju prestiżu. Ich największą wadą jest jednak ich cena, która dla niektórych z nas jest wręcz zaporowa. Jeśli decydujemy się na zakup podróbek i wiemy o tym fakcie, musimy się liczyć ze zdecydowanie gorszą jakością wyrobu. Faktycznie jednak będą one znacząco tańsze. Tego typu buty można okazyjnie kupić na aukcjach internetowych – są to często produkty sprowadzane z Turcji oraz z Grecji. Jak zatem nie dać się oszukać i zamówić jedynie oryginalne buty, na których nam zależy?

Jak rozpoznać podróbki Converse?

Sprawdź nadruki na butach

W pierwszej kolejności musimy sprawdzić napisy znajdujące się na butach. „All-Star” powinno znajdować się na wysokich butach w okolicy kostki, we wszystkich pozostałych umieszczone w poprzek pięty lub oraz czasem również na języku buta. Napis Converse powinien znajdować się również wewnątrz, a wszystkie napisy powinny być wyraźne oraz czytelne. Warto również sprawdzić poprawność pisowni nazwy firmy oraz to, czy znaczek wygląda dokładnie tak, jak powinien w przypadku tych butów. Dla przypomnienia: oryginalne logo posiada napis Converse All Star, a także bardzo wyraźną gwiazdę, a pod tym wszystkim podpis Chucka Taylora. Podróbki mogą nie posiadać któregoś z elementów lub może być on zmodyfikowany.

Sprawdź logo na języku buta

Stosunkowo łatwo sprawdzić wiarygodność wyrobu po intensywności logo zamieszczonego na języku buta. Musi być ono naprawdę wyraźne, a kolor czcionki musi być naprawdę bardzo intensywny.

Metka

Podróbki również łato rozpoznać po sposobie zapakowania. Musisz się upewnić, że są zapakowane jedynie w fabryczne, oryginalne, firmowe pudełko oraz że są owinięte w papier z tym samym logo oraz gwiazdką, co same buty. Jeśli buty oferowane są bez pudełka lub jeśli pudełko różni się wyglądem od opisanego – oznacza to, że najprawdopodobniej mamy do czynienia z podróbkami. Oryginalne buty będą posiadały również charakterystyczne metki, mogące również doskonale pomóc nam określić rodzaj buta.

Zwracaj uwagę na szczegóły

Nawet tak bagatelne dodatki, jakim jest papier, w który zapakowane są buty, ma znaczenie. W przypadku butów Converse, pakowane są one nie w zwykły papier, ale w specjalną, delikatną bibułę z nadrukowanym na niej logo firmy.

Oryginalna farba i szycie

Oryginalne trampki Converse wykonane są solidnie oraz schludnie, a tam, gdzie zachodzi taka potrzeba, szwy są zabezpieczone. Nawet linie wykonane na gumie powinny być proste oraz wyraźne. Jeśli chcesz odróżnić podróbki, popatrz właśnie na te elementy – mogą być zwyczajnie klejone albo mieć nierówne i niedokładne szwy, Mogą mieć również krzywo pomalowane na gumie linie, co w przypadku oryginałów nie może mieć miejsca. Popatrz również, czy podeszwa jest gruba oraz gumowa, z widocznym wcięciem po bokach – miejscem, w którym widoczne są nici. Jeśli nie zauważasz takich elementów, również prawdopodobnie masz do czynienia z podróbką oryginalnych butów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here