Nasz okres zwykle staje się dla nas problemem, kiedy zaczynamy planowanie wakacyjnych wyjazdów czy jakiejkolwiek inne, ważne dla nas uroczystości. Trudno nam sobie wyobrazić dzień ślubu, białą sukienkę i okres czy dwutygodniowy urlop w tropikalnych krainach, kiedy nie można z pełnym komfortem wejść do wody i rozkoszować się wakacjami. Nie ma w pełni skutecznego sposobu na dowolne przesuwanie miesiączkowania, jednak zawsze warto skorzystać z podpowiedzi, jakie nieraz się sprawdzają.

Jak przyspieszyć okres?

Dwa w jednym – relaks i sprytny sposób na okres

Jednym z najpopularniejszych oraz najczęściej stosowanym sposobem na przyspieszenie miesiączki przez kobiety jest gorąca kąpiel w wannie. W tym celu należy przygotować relaks w gorącej w wodzie w swoim ulubionym wydaniu – gorąca woda, w której jesteś zanurzona aż po szyję, olejki zapachowe czy sole do kąpieli, które pomogą dodatkowo ci się zrelaksować, a także wykonywanie masażu brzucha za pomocą właśnie ciepłej wody. Ostatnia wskazówka jest również możliwa do wykonania i jest alternatywą dla wszystkich tych, którzy nie posiadają wanny, a jedynie prysznic.

Aktywność fizyczna zawsze w cenie

Jednym ze sprytniejszych i skuteczniejszych sposobów, które są w stanie przyspieszyć dostanie okresu jest intensywny wysiłek fizyczny. Dobrze sprawdzi się jogging po parku, wykonanie kilku bardziej forsownych ćwiczeń, takich jak pompki czy silne skłony, a także brzuszki. Można również wybrać się na zajęcia fitness.

Relaks przy dobrym alkoholu

Odrobina dobrej jakości alkoholu również może pomóc. Najlepsza będzie lampka czerwonego wina lub piwo, ponieważ nie tylko pozwalają doskonale się zrelaksować, ale także mają właściwości rozkurczające.

Jeśli nie alkohol, to może herbatka?

Nie każdy jest zwolennikiem picia alkoholu, nawet w małych ilościach. W takich przypadkach znakomicie sprawdzą się specyfiki ze sklepów zielarskich, na przykład herbatki z nagietka albo z kwiatu czarnej malwy. Te, podobnie jak alkohol, mają głównie właściwości rozkurczające, mogą również stanowić świetne uzupełnienie naszej codziennej, zbilansowanej diety.

Skutecznie  i… przyjemnie

Do tego sposobu będzie nam potrzebny nasz partner, ponieważ jednym ze skuteczniejszych oraz również najchętniej stosowanych sposobów są miłosne igraszki w sypialni. Podczas seksu skup się na sobie oraz swojej przyjemności oraz na ruchach, jakie wykonuje partner. Absolutnie nie myśl wtedy o żadnych zmartwieniach, ponieważ zmniejszy to doznania. Chociaż miesiączka na pewno nie pojawi się od razu, z pewnością jest to jeden z przyjemniejszych sposobów, aby spróbować.

Pigułki antykoncepcyjne

Najskuteczniejszym sposobem oraz jednocześnie najpraktyczniejszym jest stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, za pomocą których można dokładnie regulować moment, w którym dostaniemy miesiączki. Jeśli chcemy skorzystać właśnie z niego, powinniśmy udać się w pierwszej kolejności do specjalisty ginekologa, który nas zbada i odpowiednio dobierze lek do naszych oczekiwań. Należy zawsze pamiętać, aby nie brać tego typu specyfików samodzielnie, bez konsultacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here