Posiadanie psa to wiele korzyści dla człowieka. Psy mają bardzo pozytywny wpływ na człowieka, są świetnymi towarzyszami, wspaniale umilają czas, głaskanie psiej sierści wpływa dobroczynnie na psychikę człowieka, odstresowuje, relaksuje, odpręża, uspokaja wewnętrznie.

Posiadanie psa to wiele korzyści dla człowieka. Psy mają bardzo pozytywny wpływ na człowieka, są świetnymi towarzyszami, wspaniale umilają czas, głaskanie psiej sierści wpływa dobroczynnie na psychikę człowieka, odstresowuje, relaksuje, odpręża, uspokaja  wewnętrznie.

Posiadanie psa wiąże się jednak z wieloma obowiązkami, z odpowiednią troską i ze starannym wychowaniem. Jednym z problemów, z którymi mierzy się wielu właścicieli psów jest wskakiwanie czworonoga na łóżko. Psy, podobnie jak ludzie cenią sobie wygodę i komfort, nie ma się więc co dziwić, że łóżko właściciela staje się atrakcyjnym miejscem dla zwierzaka.

Ludzie często ulegają piszczącym szczeniakom i pozwalają im wskoczyć pod kołdrę. Ale szczeniak rośnie i z czasem zaczyna zajmować coraz więcej miejsca. Poza tym pies po wieczornym spacerze często ma zabrudzoną sierść i łapy.

Psa od samego początku należy przyzwyczajać do spania we własnym legowisku. Nie tylko szczeniaki, często też dorosłe psy (np. te adoptowane ze schroniska) czują się zagubione i mają potrzebę wskakiwania na łóżko swego pana. W takiej sytuacji należy stanowczym głosem kazać psu zejść. Nie wolno krzyczeć, bić ani wyrzucać siłą psa z łóżka.

Zdarza się, że czworonogi całkowicie ignorują komendę. Szczeniaka można wziąć na ręce i zanieść na legowisko. Starszego psa powinno się podejść sposobem, kusząc go np. smakołykiem czy wkładając do legowiska jego ulubioną zabawkę. To sprawdza się też w przypadku szczeniaków. Dobrze jest głaskać psa, gdy leży w swoim legowisku, mówić do niego, sprawiać, by pies czuł się w legowisku bezpiecznie.  

Legowisko dla psa

Psy mogą nie chcieć spać w swoich legowiskach z różnych powodów. Legowisko może być zbyt małe, za twarde, mokre czy brudne. Może być ustawione w nieodpowiednim miejscu, mogą znajdować się w nim resztki jedzenia, czy inne kłujące i przeszkadzające przedmioty. Właściciele psa muszą więc zadbać o to, by legowisko było przytulne i wygodne.

Legowisko powinno znajdować się w cichym, spokojnym, a jednocześnie stanowiącym dobry punkt obserwacyjny miejscu. Jeżeli legowisko umieścimy w miejscu, w którym najmniej przebywamy, nasz pupil zapewne nie będzie chciał korzystać z legowiska.

Można przygotować zwierzakowi dwa legowiska dla psów, jedno umieścić w spokojnym, zacisznym miejscu, drugie w miejscu, w którym spotykają się wszyscy domownicy. Pies będzie miał możliwość wyboru, gdzie chce spać i odpoczywać.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here