Dbanie o skórę twarzy

Niby codzienny, prosty rytuał, ale nie każdy wie jak prawidłowo dbać o skórę twarzy, by cieszyć się jej pięknem przez dłuższy czas.
1. Mycie twarzy – dobór odpowiednich kosmetyków jest niezwykle ważny. Używajmy tylko tych delikatnych, bez zbędnej chemii i alkoholu. Należy pamiętać by nie używać żadnych kosmetyków, nas uczulających. Czytajmy etykiety. Jeśli znamy składniki, które wywołują u nas alergie, to odstawmy je.
2. Dokładny demakijaż – Bardzo ważny aspekt u pań. Na pierwszy rzut oka, może nie być widać zanieczyszczeń. Ale to błędne myślenie. Zapchane pory to idealna recepta na podrażnienia i wysyp. Tylko dokładne oczyszczenie skóry pomoże nam cieszyć się promienna i zdrową cera.
3. Tonik – pamiętajmy by nie używać toniku z alkoholem. Nie potrzebie wysuszy i podrażni nam cerę. Nawet w przypadku tłustej cery.
4. Krem do twarzy i maseczki – skóra także potrzebuje odpowiedniego odżywienia i nawilżenia.
5. Delikatny peeling złuszczający naskórek bardzo się przyda. Pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń. Peelingi nie są wskazane dla osób z trądzikiem. Tylko jeszcze bardziej podrażnią delikatna cerę.
6. Krem pod oczy – Pamiętajmy o tej najbardziej wrażliwej strefie. To miejsce, gdzie najszybciej pojawiają się i postępują zmarszczki.
7. Masaż. Należy stosować masaż regularnie. Pomaga to w ukrwieniu skóry powodując wolniejsze starzenie się skóry. Taki masaż wykonujemy zawsze od góry do dołu. W kierunku przeciwnym do sił grawitacji.

http://www.gadzinowski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here