Chodzenie w szpilkach zdecydowanie poprawia nasze samopoczucie, ponieważ dzięki nim stajemy się bardziej ponętne, atrakcyjne i seksowne. Ubieranie wysokich obcasów również ma ewidentny wpływ na to, jak prezentuje się nasza sylwetka, ponieważ nosząc je nasz brzuch zdaje się być bardziej płaski, a nogi wyglądają na szczuplejsze, znakomicie podkreślają wszystkie kobiece walory. Umiejętne chodzenie w szpilkach to jednak ogromna sztuka, która wymaga zdolności oraz nauki.

Jak chodzić w szpilkach?

Od czego zacząć chodzenie w szpilkach?

Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie męczarni oraz bycia pośmiewiskiem, zaczynaj od niskich obcasów, kupienie od razu dwunastocentymetrowych szpilek może zakończyć się nawet kontuzją. Zaczynaj od niewielkich obcasów i z czasem przechodź na coraz wyższe. W sklepach można znaleźć naprawdę wiele różnorodnych modeli z zamontowanymi różnego rodzaju obcasami – o różnej grubości, kształcie i oczywiście wysokości. Konieczne jest przygotowanie stawu skokowego i właściwe wyćwiczenie go, by płynne i bezpieczne chodzenie w wysokich i cienkich szpilkach było w ogóle możliwe. Na początek najlepiej sprawdzi się szeroki obcas o wysokości nie większej niż dwa-trzy centymetry. Następnie dobrze sprawdzą się najlepiej sandałki na niewysokim, ale cienkim obcasie.

Krok drugi – wysokie szpilki

Jeśli opanujesz chodzenie na niewielkiej szpilce, w następnej kolejności możesz przejść na chodzenie w butach na wyższym, ale szerokim obcasie. Tego typu ćwiczenia przyzwyczają stopy do chodzenia na stromym łuku, natomiast szeroki obcas będzie dawał stabilne podparcie stopie – głównie pięcie. Na tym etapie można również wypróbować już buty z wąskimi obcasami, ale pięta koniecznie musi stabilnie dolegać do podeszwy. Dzięki temu będziesz odczuwać większy komfort oraz przede wszystkim łatwiej będzie ci zachować równowagę. To już przedostatni krok przed ubraniem upragnionych szpilek – jeśli nauczysz się płynnie chodzić w tych butach, żadne szpilki nie będą dla ciebie przeszkodą ani wyzwaniem.

Kiedy jesteś gotowana szpilki

Musisz jednak pamiętać, że noszenie bardzo wysokich szpilek może przysporzyć więcej kłopotu niż radości. Musisz pamiętać o odpowiednim wyborze butów, aby chodzenie w nich nie było jedynie pasmem udręk. Jeśli nie jesteś pewna, czy konkretne buty są dla ciebie, ubierz je i stań na twardej powierzchni, wyprostuj kolana, a następnie spróbuj stanąć na palcach. Jeśli nie jest to możliwe, zrezygnuj z tych butów i szukaj dla siebie innych, ponieważ właśnie te są dla ciebie zwyczajnie za wysokie. Zbyt wysokie szpilki spowodują, że kolana będą wyginać się w przód nie tylko wyglądając śmiesznie, ale również dając się we znaki ostrym bólem podczas chodzenia. Ewentualnie możesz spróbować podłożyć pod stopy odpowiednie, specjalne poduszki.

Jak się poruszać w szpilkach?

Najlepsze będą niewielkie kroki i powolne – sprawdź, czy nie zginasz kolan bardziej, niż to robisz normalnie. Najlepiej również stawiać nogi blisko siebie – modelki często nawet je ze sobą krzyżują  a wtedy biodra wykonują falujący, kuszący ruch, trudny jednak do opanowania przez początkujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here