Może i statystycznie Polacy czytają coraz mniej książek, ponieważ tak wynika z badań przeprowadzanych na temat zainteresowania nowościami wydawniczymi oraz ilością gotówki pozostawianą w księgarniach każdego roku. Trudno się jednak dziwić takim wynikom sprzedażowym, jeśli za nowość wydawniczą trzeba wydać nieraz naprawdę pokaźną sumę pieniędzy. Oczywiście zapalonych miłośników czytelnictwa nic nie jest w stanie odstraszyć ani zniechęcić, jednak warto poznać kilka porad, dzięki którym trochę pieniędzy może zostać w kieszeni i być spożytkowane na inne cale. Albo na jeszcze więcej książek.

Gdzie kupić tanie książki?

Sklepy i kiermasze taniej książki

Jeśli odczuwasz głód kupowania wciąż nowych pozycji książkowych, a jednocześnie chcesz jednak nieco zaoszczędzić, szukaj interesujących książek nie w firmowych księgarniach, ale w domach taniej książki czy na wakacyjnych kiermaszach wyprzedażowych. Zapewne nie znajdziesz tam wszystkich najświeższych powieści czołowych współczesnych pisarzy, jednak z pewnością po jakimś czasie pojawią się tam – w zupełnie przyzwoitych cenach. W księgarniach taniej książki możesz również bardzo często znaleźć naprawdę bogatą ofertę kolorowych książeczek dla dzieci, a także kolorowanek czy wyklejanej edukacyjnych, zapewniających świetną rozrywkę w jeszcze lepszej cenie. Tutaj również znajdziesz niedrogie lektury szkolne, które w chwili popytu na nie w szkolnych bibliotekach okazują się niemal nieosiągalne. Tu również często znajdziesz ciekawy prezent dla bliskich w postaci albumu czy puzzli, które można następnie zamienić w sporych rozmiarów obraz.

Antykwariaty

Świetnym źródłem książek, nieco dzisiaj niedocenianym i traktowanym nieco po macoszemu, są antykwariaty. Jeśli szukasz jakiejś konkretnej książki, nie będącej nowością wydawniczą, istnieje spora szansa, że właśnie tutaj ją znajdziesz. Również tutaj możesz znaleźć absolutne kolekcjonerskie perełki, których nie dostaniesz nigdzie indziej. Ceny w antykwariatach są zróżnicowane i uzależnione głównie od pozycji książkowej, jaka nas interesuje. Im starsza i cenniejsza, tym oczywiście kwota, za jaką będziemy mogli ją nabyć, będzie rosła. Możesz tutaj również znaleźć stare czasopisma, sprzed dwudziestu pięciu, trzydziestu, a nawet więcej lat.

Kłopotliwe podręczniki

Kiedy tylko przychodzi chwila, w której konieczne jest zakupienie wszystkich niezbędnych podręczników na przyszły rok szkolny naszym pociechom, nie od razu idź do księgarni z podręcznikami i pomocami naukowymi – w pierwszej kolejności sprawdź kiermasze oraz wyprzedaże podręczników, często organizowane przy szkołach. Możesz również skorzystać z giełd podręczników, które bez problemu znajdziesz w Internecie. Jeśli dany program na konkretny rok nie zmienił się i nie wyklucza korzystania z używanych podręczników, na takich transakcjach możesz naprawdę sporo zaoszczędzić. Statystyczna wartość kompletowanych właśnie w ten sposób podręczników w dobrym lub bardzo dobrym stanie wynosi około 60% ceny, jaką trzeba by zapłacić w księgarni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here