Farbowanie włosów bibułą

Każda dziewczyna od najmłodszych lat marzy o zmianie w swoim wyglądzie i pozwolenie sobie na coś szalonego. Niestety w większości przypadków nasi rodzice nie pozwalali nam na spełnienie naszych szalonych pomysłów. My, uzależnieni od decyzji starszych osób mogliśmy tylko pomarzyć o kolczyku w nosie czy tatuażu na nadgarstku. Z pewnością możemy teraz przyznać naszym rodzicom rację. Gdybyśmy mogli zrobić ze swoim wyglądem co chcemy, na pewno dużo decyzji byłoby błędnych i teraz żałowalibyśmy ich.. Od wielu, wielu lat przyjmuje się, że dziewczynka powinna mieć bardzo długie włosy sięgające końca placów, a ściąć może je dopiero po Pierwszej Komunii Świętej. Długie włosy są zdecydowanie oznaką dziewczęcości i każda marzy o grubych zdrowych włosach. Kiedy byłyśmy już starsze i mogłyśmy sobie pozwolić na większą ingerencje w nasz wygląd, często oczekiwaliśmy wakacji, bo to właśnie wtedy nasze paznokcie malowane były na różne kolory tęczy, tatuaże znajdowały się na całych rękach (najczęściej było to tatuaże z gum). Ale co zrobić z włosami? Każda chciała mieć kolorowe włosy, najczęściej różowe czy niebieskie. Niestety (lub stety) nie pozwalano nam używać farb czy płukanek, ponieważ trzymałyby się na włosach zbyt długo i farba mogła nie zejść do końca wakacji. W polskich szkołach bardzo mocno przestrzegane jest to, aby nie malować paznokci czy nie farbować włosów.
Lecz my, zaradne dziewczyny, wiedziałyśmy jak sobie poradzić. Z pomocą przyszła nam wielokolorowa bibuła! Teraz mogłyśmy mieć włosy koloru jakiego tylko chcieliśmy. A najlepsze było to, że następnego dnia mogliśmy go zmienić. W tamtych czasach niestety internet nie był tak powszechny jak dzisiaj i niestety niektóre próby farbowania nie wychodziły. W takim razie jak farbować włosy bibułą?
Potrzebujemy 4 rzeczy. Po pierwsze nowa bibuła (stare i wyblaknięte mogą nie dać dobrego efektu). Po drugie: miska z wodą oraz rękawiczki, aby nasze palce nie były zafarbowane. Ostatnią rzeczą jaką będziemy potrzebować to dobre nastawienie i wspaniały humor, ponieważ jest to świetna zabawa.
Maczamy bibułę w wodzie i pocieramy ją o kosmyk włosów, aż do momentu oddania koloru. To wszystko. Udanej zabawy.

http://www.bezpresji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here