domy szeregowe

Domy w zabudowie szeregowej są jeszcze bardziej modne. Osiedla takich domów występują zarówno w miastach, jak również w okolicach podmiejskich. Przyciągają różnych mieszkańców mniejszą ceną i swobodą, jaką zapewnia budynek z ogródkiem. Zapewniają też uczucie zabezpieczenia dzięki bliskości sąsiadów.

Domy szeregowe, więc jakie?
Dom szeregowy jest związany z minimum jednym domem identycznym, jednakże ma własne wejście. Jedna bądź dwie zewnętrzne ściany dochodzą do domów pobliskich. Cały dom wydziela nieruchomość na dwie części, tworząc własne ogrody należące do lokali z zabudowy. Chociaż jeszcze parę lat temu obiekty szeregowe wykonywane były poprzez ciąg chociaż trzech budynków, obecnie już dwie jednostki mieszkalne powiązane ścianą stanowią zabudowę szeregową. Zazwyczaj kończy się ona na maksimum kilkunastu obiektach.

Domy szeregowe a komfort mieszkania
Domy szeregowe pociągają rozplanowaniem przestrzeni mieszkalnej. Zazwyczaj są one jednopiętrowe. Do dyspozycji jest zatem część codzienna umieszczona na dole oraz część własna, na piętrze. Domy szeregowe to też większa przestrzeń aniżeli w wypadku mieszkania w bloku. Atutem jest też fakt, iż są one przeważnie podłączone do lokalnej sieci grzejnej oraz wodociągowej. Mamy zatem luksus mieszkania w budynku, bez obowiązków jakie się z owym wiążą: palenie w piecu, lub czyszczenie szamba.

Do dużych walorów zabudowy szeregowej należy własny ogródek. Jest to kolejna powierzchnia, z jakiej chętnie korzystamy. Mamy opcję zasadzić rośliny, jest to miejsce na odpoczynek oraz spotkania ze znajomymi. Ogródka z pewnością nie zamieni balkon, lub chociażby taras, jaki możemy zakupić wraz z mieszkaniem w bloku.

Osiedla domów szeregowych to też małe oraz niejednokrotnie zgrane grupy. Razem funkcjonują na rzecz jakości mieszkania, kolejnych inwestycji oraz usprawnień. Bliskość sąsiadów zapewnia także uczucie bezpieczeństwa. Znający nas sąsiedzi zareagują, gdy będzie się działo coś dziwnego. Ogromna liczba ludzi zniechęca także złodziei. Budynki szeregowe są niewątpliwie wygodniejszym wyjściem aniżeli domy jednorodzinne, często zdecydowanie oddalone jeden od pozostałego.

Korzyści domów szeregowych
Plany domów do zabudowy szeregowej idealnie zapisują się w miejski krajobraz, równocześnie mając multum właściwości wskazujących na ich przewagę. To przede wszystkim własne wejście do domu, dające uczucie intymności oraz mieszkania w domu wolnostojącym. Piętrowa zabudowa zapewnia okazję pełnego oddzielenia powierzchni dziennej od nocnej, natomiast swój ogródek spowoduje, iż poczujemy się jak na peryferiach, wypoczywając od wielkomiejskiego hałasu bez potrzeby wyjazdu poza miasto. Uatrakcyjni wizyty znajomych oraz da możliwość zaaranżowania dodatkowej powierzchni według własnych wyobrażeń.

Z uwagi na mniejszy metraż ogrodu, działka budowlana także jest tańsza. Identycznie jak sama budowa, wynikająca choćby ze współdzielenia ścian. Obsługa także wyniesie nas mniej, co wynika pomiędzy innymi z faktu istnienia osiedlowych pojemników na odpady lub wyposażenia sieciowego.

http://www.kopalniamarzen.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here