Dlaczego warto kupić drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe do domu

Drzwi zewnętrzne stanowią swego rodzaju wizytówkę całej rezydencji, dlatego powinny pasować do elewacji domu. Ponadto muszą być solidne, by skutecznie chroniły przed zimnem, doskonale tłumiły dźwięki i stanowiły trudną do sforsowania przeszkodę dla włamywaczy. Obie te funkcje spełniają drzwi dwuskrzydłowe!

Drzwi dwuskrzydłowe – niebanalny design i najwyższa funkcjonalność w jednym

Drzwi dwuskrzydłowe wielu osobom kojarzą się wyłącznie z masywnymi wejściami do kościołów, zamków i wiekowych budynków. Jednak współczesne modele nijak mają się do tradycyjnych, mocno zdobionych, zabytkowych drzwi. Dzisiejsi producenci oferują nam niezwykłą różnorodność drzwi dwuskrzydłowych, które perfekcyjnie wpisują się w nowoczesne budownictwo. 

Drzwi dwuskrzydłowe mimo swoich dużych rozmiarów prezentują się lekko i estetycznie. Nawet te wyposażone w skrzydła o różnej szerokości cechują się wyjątkową geometrią i symetrią.

Nie można zapomnieć o najwyższej funkcjonalności. Ile razy zastanawiałeś się, jak wnieść do domu wielkogabarytowe meble czy inne elementy wyposażenia? Często drzwi stanowią największą przeszkodę. Przy drzwiach dwuskrzydłowych wszelkie problemy logistyczne znikają. Otwierając oba skrzydła, zyskasz zdecydowanie więcej miejsca niż przy klasycznych drzwiach jednoskrzydłowych.

Wymiary otworu dla drzwi dwuskrzydłowych

Drzwi dwuskrzydłowe dzielą się na dwie grupy:

  • modele o skrzydłach symetrycznych,
  • modele o skrzydłach niesymetrycznych.

W Polsce szerokość przejścia po otwarciu głównego skrzydła powinna wynosić minimum 90 cm. W przypadku drzwi dwuskrzydłowych symetrycznych otwór powinien mieć przynajmniej 180 cm szerokości. Do tego należy dodać szerokość ościeżnicy i luz montażowy, czyli około 20 cm.

Drzwi o niesymetrycznych skrzydłach zwykle znajdziemy w kombinacjach 90+30 i 90+50, co odpowiada kolejno 140 i 160 cm szerokości otworu. Takie drzwi zewnętrzne są nieco mniejsze od modeli symetrycznych, a przy tym prezentują się równie efektownie i elegancko.

Niektórzy producenci oferują możliwość wykonania drzwi na wymiar.

Jakie drzwi dwuskrzydłowe wybrać?

Drzwi zewnętrzne, bez względu na to, czy składają się z jednego, czy z dwóch skrzydeł, przede wszystkim powinny być wytrzymałe. Warto zatem postawić na model znanej i cenionej marki, która do produkcji wykorzystuje wyłącznie najlepsze surowce.

Firma MARTOM od 1999 roku oferuje swoim klientom najwyższą jakość i niezawodność! Proponowane przez markę drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe łączą niebanalny design z najwyższą funkcjonalnością. Firma do produkcji drzwi wykorzystuje innowacyjną technologię hybrydową, która zapewnia maksymalny komfort użytkowania pełne bezpieczeństwo. Skrzydła o grubości 5 mm wypełnione są solidną pianką poliuretanową PUR, co gwarantuje im wysoką wytrzymałość. Każde drzwi wyposażone są w termiczną ościeżnicę, zawiasy 3D i poczwórny zamek. Producent umożliwia dowolną konfigurację drzwi, dzięki czemu będziesz mógł maksymalnie dopasować je do swoich potrzeb. Drzwi dwuskrzydłowe MARTOM z pewnością spełnią Twoje oczekiwania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here