Choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło,  że kuchnie gazowe już dawno odeszły w zapomnienie to nie jest to tak do końca prawdziwa teza. W ostatnim czasie bardziej popularne stały się kuchnie indukcyjne lub ceramiczne. Zapewne z powodu  na względy estetyczne. Kuchnie elektryczne wszelkiego typu, charakteryzują się bardziej nowoczesnym wyglądem, dobrze wpasowują się w minimalistyczne wnętrza, przykuwają oko piękną stylistyką, ale też niestety ceną.

Zobacz też:http://sekundaminuta.pl/zalety-kuchni-gazowej/

Względy ekonimiczne

Wracając do kuchni gazowej, jaj przewaga na pewno tyczy się względów ekonomicznych. Kuchnie gazowe, cały czas są o wiele tańszym rozwiązaniem jeżeli chodzi nam zakup samej kuchenki. Jej Ceny zaczynają się od 300- 400 zł.

Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za wybraniem kuchenki gazowej jest relatywnie niski kosz samego gazu porównując do cen prądu. Nawet przy naprawdę sporym użytkowaniu rachunki sięgają najwyżej 20/25 zł. Natomiast w przypadku kuchni elektrycznej, rachunki mogą być kilka razy wyższe i to nie tylko ze względu na kolejne zapowiedzi rządu, odnośnie podwyżka energii.

Dodatkowo i chyba najmocniej odczuwalna różnica tyczy się regulacji samej temperatury grzewczej.

Prosta obsługa

Przy kuchni gazowej możemy zmniejszyć płomień do minimum, ustawiając praktycznie minimalne natężenie, który pozwala nagotowanie potraw na tzw. Wolnym ogniu. Podobnie rzecz się ma w przypadku błyskawicznego działania gdzie trzeba szybko zmniejszyć ogień aby uchronić potrawę np. przed  przypaleniem. W przypadku kuchni elektrycznej, nie ma takiej możliwości jako, że sterowanie odbywa się poprzez guziki i przechodzenie z temperaturą w dół lub w gorę przebiega najczęściej w postaci kilku kroków wybieranych na panelu sterowania.

Ten sposób doboru odpowiedniej temperatury jest zapewne znany osobom, które gotowaniem zajmują zawodowo lub też mają większą rodzinę i  w kuchni spędzają sporo czasu.

Opinie szefów kuchni również mówią, że prawdziwe idealne wyczucie wymaganej temperatury ma miejsce tylko na kuchni gazowej, stąd w znanych programach kulinarnych próżno szukać płyt indukcyjnych.

Przeczytaj też: http://www.lafoto.pl/palety-uzywane-do-transportu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here