gry

Steamowe „Early Access” działa już od lat z mieszanymi skutkami. Niektóre gry, które z niego wyszły, cieszą się sporą popularnością i sympatią graczy, ale wiele innych zostało po jakimś czasie porzucone lub od wielu, wielu lat znajduje się w tak zwanym „development hell” i nic nie wskazuje na to, aby miały go opuścić. Czy w takim razie warto kupować gry we wczesnym dostępie?

Wczesny dostęp wczesnemu dostępowi nierówny

Niektóre gry we wczesnym dostępie to szkielety, w które ledwo da się grać, bądź też w zasadzie wcale grać się jeszcze nie da. Inne to już w pełni rozbudowane tytuły, których twórcy chcą dodać więcej zawartości, rozwiązać wszelkie problemy i zebrać opinie przed ostateczną premierą tytułu. Dlatego też, myśląc o zakupie tytułu z Early Access, warto sprawdzić, na jakim etapie rozwoju się on znajduje i na jaką datę twórcy przewidują premierę.

Sensowną opcją będzie też sprawdzenie dotychczasowych opinii graczy, a także najlepiej również profesjonalnych recenzji zamieszczonych na portalach technologicznych, takich jak https://www.comauonline.pl/. Najlepiej jest nie kupować gier od razu w momencie, kiedy wejdą do wczesnego dostępu, a odczekać co najmniej kilka tygodni, aż rzeczone opinie i recenzje się pojawią.

Czasami warto ryzykować

Kupując grę we wczesnym dostępie, ryzykujemy, że nie zostanie ona doprowadzona do oczekiwanego stanu i w pewnym momencie twórcy ją porzucą bądź zboczą z obranego kursu. Z drugiej strony, gry we wczesnym dostępnie są z reguły tańsze niż po premierze, a jeśli będziemy stosować się do wskazanych powyżej wskazówek, prawdopodobnie nie skusimy się na bardzo kiepski tytuł, na którym tylko stracimy pieniądze.

Ze wczesnego dostępu wyszło już sporo świetnych gier, a uczestniczenie w nim pozwala wielu graczom wywrzeć faktyczny wpływ na finalny kształt gry. Dlatego też warto kupować gry z Early Accessu, ale trzeba być przy tym ostrożnym.

Artykuł powstał we współpracy z portalem https://www.comauonline.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here