Włosy najczęściej zapuszczamy przed ważnymi dla nas wydarzeniami w życiu, takimi, jak ślub, chociaż czasem zwyczajne postanawiamy mieć długie włosy. Wtedy również zaczynami zachodzić w głowę, co zrobić, aby włosy rosły szybciej oraz były gęste i piękne przez cały czas. Aby osiągnąć taki efekt, wystarczy zastosować kilka sztuczek, o których piszemy poniżej.

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

Szybszy wzrost i piękniejsze włosy

Zdecydowanie najbardziej podstawową forma dbania własne, piękne oraz długie włosy jest podcinanie końcówek, chociaż może się nam wydawać nieco dziwne, że podcinanie ma służyć wzmacnianiu i szybszemu porostowi. W końcu włosy rosną od cebulek, nie od końcówek. Ma to jednak swoje uzasadnienie w dbaniu o stan włosa, który prędzej czy później zaczyna się na końcach rozdwajać oraz łamać. Takie włosy z pewnością nie przyniosą nam pożądanych efektów, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest regularne podcinanie końcówek, najlepiej w odstępach około dwóch miesięcy o nie większe odcinki, niż 1-2 centymetry.

Pobudź włosy do działania

Na pobudzenie cebulek włosów do działania raz jednocześnie szybszego wzrostu najlepiej nadaje się masaż wykonany przy pomocy gorących olejków. Dzięki temu domowemu zabiegowi włosy są bardziej miękkie, gęstsze, no i przede wszystkim – szybciej rosną.

Zadbaj o strukturę włosa

Aby nasze włosy były lśniące oraz piękne, konieczne jest odpowiednie zadbanie o ich kondycję wewnętrzną. W tym celu najlepiej skorzystać z właściwości białek jajek kurzych. Maseczkę z roztrzepanych białek należy położyć na włosach na kwadrans, a po tym czasie ją spłukać. Regularne stosowanie takich maseczek spowoduje, że włosy będą silniejsze oraz, że będą wyglądały na zdrowsze. Będą również zdecydowanie szybciej rosnąć.

Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu

Picie określonej ilości wody jest konieczne da zachowania zdrowia w dobrym stanie – ma ono również wpływ na wygląd oraz na kondycję naszych włosów, ponieważ woda jest w stanie wypłukać zalegające w organizmie toksyny, hamujące na przykład wzrost włosów czy zaburzające ich ładny wygląd. Dzięki piciu wody nie tylko twoje włosy będą wyglądać lepiej, ale również sama ty znacznie lepiej się poczujesz.

Szczotkowanie

Nie bez powodu damy z dawnych czasów wręcz maniakalnie zajmowały się czesaniem swoim włosów. Regularne czesanie, mające miejsce najlepiej rano oraz wieczorem z zahaczeniem również o skórę głowy będzie sprzyjało poprawieniu krążenia w skórze głowy oraz pobudzi cebulki włosów do szybszego porostu. Nie można jednak szczotkować mokrych włosów, gdyż są wtedy dużo bardziej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Jeśli nie musisz, nie susz

Jeśli tylko to możliwe, ogranicz suszenie gorącym powietrzem włosów do minimum, ponieważ niekoniecznie wpływa ono pozytywnie na jakość naszych włosów. Najlepiej pozostawić włosy do wyschnięcia. Warto przy tym pamiętać, żeby ich nie trzeć ręcznikiem ani nie spinać w bardzo ciasne kucyki – one również powodują uszkodzenia. Woda, którą myjemy włosy, również nie powinna być zbyt gorąca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here