Co znaczy yolo

Oglądając klipy na YouTubie, oglądając memy czy czytając komentarze na Facebooku. Wszędzie tam możesz spotkać się z tym określeniem. Na pewno musisz sobie zadawać to pytanie, co znaczy YOLO?

Rozwijając ten akronim, po angielsku to You Only Live Once, co po polsku znaczy Żyje się tylko raz. Opisuje to podejście niektórych młodych osób do życia. Żyje się tylko raz, więc nie przejmujmy się głupotami. Żyjmy pełnią życia, róbmy głupoty, martwmy się potem.

Można powiedzieć, że YOLO stało się stylem życia. Slogan ten podchwycili przedsiębiorcy, tworząc firmy z YOLO w nazwie. Można więc zorganizować wycieczkę, wziąć pożyczkę czy wypożyczyć sprzęt wspinaczkowy, a wszystko w stylu YOLO. Ciekawe tylko jak firma pożyczkowa zareaguje gdy zapyta o zwrot pożyczki, a otrzyma słynną, czteroliterową odpowiedź?

Należy się zastanowić skąd takie podejście młodych osób do życia. Być może ilość bodźców atakujących nas w każdej sekundzie życia jest tak przytłaczająca, że musimy szukać ucieczki w postacie uproszczonej filozofii. Może za duża ilość wyborów jest tego przyczyną? Nie wiemy, którą z 6 smaków gazowanej wody z cukrem wybrać? YOLO.

Czy należy kogoś winić, czy może to dobre? Trudno jednoznacznie określić. Chyba bezpiecznie założyć, że jeśli styl życia yolo nie spowodował u nikogo kalectwa, odsiadki w więzieniu lub innych trwałych szkód, to wszystko jest w porządku.

Idąc dalej, takie podejście do świata może być eliksirem młodości. Wszak mówi się o takich ludziach „ten to pożyje…”. I chyba coś w tym jest, stres jest jednym z najgroźniejszych zabójców, więc może walczmy z nim w stylu YOLO?

http://www.metasetagalareta.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here