Można bez korzystania z drogich zabiegów kosmetycznych zadbać o wygląd i zdrowie swoich włosów dzięki środkom i produktom, które posiadasz w domu. Co lepsze, nie wywołują żadnych skutków ubocznych, dlatego jeśli jeszcze ich nie próbowałaś, najwyższy czas!

Co przyspiesza porost włosów?

Cebula znana od wieków

Jednym z najstarszych oraz najskuteczniejszych domowych sposobów na wzrost włosów jest sok z cebuli ze względu na zawartą w niej siarkę. Ta z kolei odpowiada za zwiększoną produkcję tkanek kolagenowych, powodując automatycznie zwiększenie porostu włosów. Najlepsza będzie do tego szalotka albo czerwona cebula, posiekana na drobne kawałki oraz następnie zmiażdżona. Sok, który powstanie w ten sposób, trzeba nałożyć na skórę i po kwadransie spłukać, a następnie umyć głowę delikatnym szamponem.

Ocet jabłkowy

Ten specyfik z kolei jest również popularnym środkiem na nadanie włosom blasku. Przede wszystkim ma jednak właściwości oczyszczające skórę, dzięki czemu jest w stanie zachować w równowadze naturalny odczyn pH włosów. Przepis na płukankę z octu jabłkowego jest bardzo prosty – wystarczy do napełnionej w trzech wartych wodą szklanki dolać do pełna octu i zastosować go na świeżo umyte, jeszcze mokre włosy.

Maseczka z… jajka

Już od starożytności jajko uchodzi za najlepszy oręż do walki z problemem wypadających czy przerzedzających się włosów, pomagają również powstawanie nowych, gdyż posiadają siarkę, żelazo, selen, cynk, fosfor oraz jod. Przygotowanie maseczki jajecznej zajmuje dosłownie kilka minut. Przydadzą się nam do niej trzy jajka oraz jedna łyżeczka oliwy. Rozprowadzoną na włosach maseczkę trzeba trzymać na włosach przez 20 minut, a po tym czasie spłukać ją letnią wodą i umyć włosy szamponem.

Kozieradka – lepiej znana w kosmetologii

Kolejnym produktem doskonale znanym w przypadku domowego radzenia sobie z problemem wypadających włosów jest kozieradka. W domowych warunkach możemy przygotować z niej znakomitą pastę do nakładania na włosy, do przygotowania której będziemy potrzebować jedną łyżeczkę pasty z kozieradki oraz dwie łyżki mleka kokosowego. Pasta powinna pozostać na włosach przez trzydzieści minut. Po tym czasie spłucz ją letnią wodą, a włosy umyj delikatnym szamponem.

Dobroczynne ziemniaki

Chociaż w kuchni wykorzystywane są w zasadzie na co dzień, rzadko kto zdaje sobie sprawę, jakie lekarstwo zawarte jest w naturalnym soku z ziemniaków. Tutaj dodatkowe przygotowania są zbędne, wystarcz nałożyć go na włosy i po kwadransie spłukać letnią wodą.

Kolor i zdrowie

Do naprawy i odbudowy struktury włosa świetnie nadaje się również naturalna henna, która ma również właściwości pobudzające cebulki do intensywniejszego wzrostu. Mieszankę do położenia na włosy powinniśmy przygotować z jednej szklanki henny w proszku oraz pół szklanki jogurtu naturalnego. Zmyć powinniśmy ją dopiero, kiedy całkowicie wyschnie.

Inne sposoby na szybszy wzrost włosów

Wśród najczęściej stosowanych i powszechnie dostępnych produktów można wymienić choćby pieprz Cayenne, mleko kokosowe, zielona herbata czy indyjski agrest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here