Rodzice, których dzieci we wrześniu rozpoczną edukację powinni zadbać o wyprawkę szkolną. Wyposażenie małego ucznia we wszystkie niezbędne przedmioty wiąże się ze sporymi wydatkami. Zakup odpowiednich podręczników to nie wszystko. Wybierając się do sklepu warto przygotować sobie wcześniej listę zakupów by o niczym nie zapomnieć.

Informacje na temat wyprawki

Na stronach internetowych niektórych szkół znajdują się listy przedmiotów, które powinny wejść w skład wyprawki szkolnej. Jeśli taka informacja się tam nie znajduje warto skontaktować się sekretariatem w tej sprawie. Czasami informacje na temat wyprawki są przekazywane rodzicom dopiero podczas pierwszego zebrania z wychowawcą klasy.

O czym należy pamiętać?

Warto pamiętać o tym by przybory szkolne dziecka takie jak na przykład nożyczki czy farby były podpisane. Dzięki temu można uniknąć wielu nieporozumień, gdy dzieci mają takie same lub podobne przybory szkolne.  

Przy zakupie zeszytów należy zwrócić uwagę czy znajdujące się w nich linie są wyraźnie wydrukowane. W przypadku pierwszoklasistów, którzy dopiero uczą się pisać jest to bardzo istotne. Linie pomagają dziecku starannie i estetycznie pisać. 

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia pierwszaka jest strój gimnastyczny. Zazwyczaj składa się on z jasnej koszulki, ciemnych spodenek i wygodnego obuwia sportowego. Nie można zapomnieć także o zakupie wygodnych kapci. Powinny one mieć jasne podeszwy.

Podręczniki i zeszyty powinny być zabezpieczone. Kupno odpowiedniej okładki nie zawsze jest tak proste jak by się mogło wydawać. Książki i zeszyty mają różne rozmiary, więc przed zakupem okładki należy je przymierzyć. Zbyt małe okładki sprawiają, że zeszyty się wybrzuszają, co może przeszkadzać dziecku w pisaniu.

W wyprawce każdego pierwszoklasisty powinny znaleźć się też farby (akwarele jak i farby plakatowe), pędzle oraz blok rysunkowy.

Bardzo ważny jest też zakup przyborów do nauki pisania. W tym wypadku należy jednak dostosować się do zaleceń wychowawcy. To od niego zależy czy dzieci będą korzystać z piór czy długopisów.

Jakość przyborów szkolnych

W czasie zakupów warto zwrócić szczególną uwagę na jakość przyborów szkolnych. W tym wypadku nie warto oszczędzać. Pamiętajmy, że dziecko będzie musiało korzystać z tych przedmiotów przez cały rok. Szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego plecaka i obuwia, które nie tylko wpływają na komfort malucha, ale również jego bezpieczeństwo i zdrowie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here