Maroko jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych na podróże urlopowe oraz na wycieczki nawet czasem weekendowe miejscem, w którym wszystko wygląda inaczej – wszystko jest kolorowe różnorodne, począwszy od kultury i spacerujących ulicami ludzi, przez słoneczną pogodę, której zawdzięczmy nie tylko opaleniznę, ale również doskonałe samopoczucie. Maroko to również popularne i znane na cały świat suki, w których można kupić dosłownie wszystko, czego zapragniemy. Z jednej strony zalewa nas morze kolorowych pantofli oraz kapci, z drugiej dywany, kuszące fakturami i wzorami, a z trzeciej naczynia ceramiczne czy gliniane, wykonywane przez lokalnych rzemieślników. Nie wszystko jednak wygląda tak samo po przyjeździe do Polski, jak tam, chociaż cena jest naprawdę niska. Co jednak warto przywozić z Maroka, żeby stanowiło dobrej jakości pamiątkę?

Co kupić w Maroko?

Główne barwna ceramika

Zdecydowanie najczęściej przywożonym przez Polaków z marokańskich wakacji jest barwna ceramika w postaci talerzy, półmisków, misek, czy nawet popielniczek oraz garnuszków. Wszystkie wykonywane są w krzykliwych i bardzo jaskrawych barwach, które dla nas są przez to niemal egzotyczne. W przeciwieństwie do naszych realiów, tutaj ceramika jest produktem typowo funkcjonalnym, przeznaczonym do codziennego użytku. Choćby ze względu na to warto zakupić sobie pamiątkowy i jednocześnie praktyczny garnuszek tadżin.

Tutejsze przyprawy oraz oleje

Maroko słynie ze znakomitych przypraw oraz różnorodnych olejów, których sam widok oraz zapach przyprawia o zawroty głowy. Można tutaj dostać dosłownie wszystkie przyprawy, jakie tylko jesteśmy sobie w stanie wymarzyć oraz wyobrazić – usypane w stosiki, wprost na stołach, obok których leżą zarówno świeże oliwki, jak i stosy różnorodnych suszonych na słońcu owoców.

Wyroby z metaloplastyki

Jeśli wcześniej nie zastanawiałeś się nad pamiątkami w stylu kutych bram, pięknych ażurowych lampionów czy lamp, różnego rodzaju ciekawych kształtów, w jakie układają się różnorodne wyroby, na przykład parawany i jeśli mamy możliwość przewiezienia ich z powrotem do domu, powinniśmy spróbować. Będą z całą pewnością oryginalną oraz ciekawą pamiątką z tego egzotycznego miejsca, której wszyscy znajomi z pewnością będą nam zazdrościć.

Kolorowe, skórzane kapcie

Równie popularnymi pamiątkami przywożonymi z Maroka jest ich specjalność – wyroby pochodzące z lokalnych garbarni skór, w których można dostać niedrogie, za to kolorowe i piękne nie tylko kapcie, ale również torebki, portfele, paski do spodni oraz wszystkie inne cuda, które można wykonać właśnie ze skóry. Takie przedmioty świetnie sprawdzą się zarówno jako pamiątka, jak i prezent z podróży dla naszych najbliższych.

Piękności z drewna

Maroko to również kraj, w którym drewniane przedmioty, rzeźbione oraz zdobione bogatymi ornamentami są bardzo popularne. Na tyle, że można skusić się na kunsztowne drewniane szkatułki, szachy o wymyślnych figurach czy tryktrak – bardzo popularna, lokalna gra, coraz częściej spotykana również u nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here