Każdy z nas powinien pamiętać o tak ważnych dniach w kalendarzu, jakimi są Dzień Dziadka oraz Dzień Babci, ponieważ to właśnie nasi dziadkowie najczęściej nas rozpieszczali i mieli dla nas tyle czasu, ile jako dzieci potrzebowaliśmy, aby cieszyć się życiem oraz korzystać z niego na maksa. To właśnie dzięki takim okazjom jesteśmy w stanie podziękować im chociaż w jakimś niewielkim stopniu za wszystko, co dla nas do tej pory zrobili. Nie trzeba kupować im nie wiadomo czego, z pewnością wystarczy drobiazg oraz sam fakt, że pamiętamy o nich i ich święcie. 22 stycznia każdy z nas powinien chociaż z drobnym prezentem iść do swojego kochanego dziadka i złożyć mu najlepsze życzenia. Jeśli nie macie pomysłu na prezent, podpowiadamy, co może sprawić mu przyjemność.

Co kupić dla dziadka?

Podkreśl zainteresowania

Jeśli wiesz, że twój dziadek ma jakąś swoją ukochaną pasję, której poświęca każdą wolną chwilę, można taki fakt wykorzystać. Tak naprawdę każdy dziadek ma jakąś pasję czy hobby, wystarczy jedynie dobrze się zastanowić, jaką pasję ma nasz. Może to być na przykład kolekcjonowanie starych monet, łowienie ryb, palenie egzotycznych cygar czy papierosów, zbieranie znaczków z dalekich krajów. Możesz więc kupić mu drobiazg nawiązujący właśnie do tych zainteresowań – książkę, jakieś specjalistyczne narzędzia, rzecz, o kupnie której mówi od dłuższego czasu czy na przykład prenumerata ulubionego pisma.

Coś pysznego zawsze się sprawdzi

Słodycze czy jakieś ulubione przez dziadka smakołyki zawsze są dobrym pomysłem – wszak przecież to właśnie przez żołądek podobno najłatwiej dotrzeć do serca mężczyzny. Jeśli nie masz zbyt wielu pieniędzy, możesz na przykład upiec domowe ciasto lub zrobić ulubiony deser dziadka, który z pewnością będzie dla niego prawdziwym rarytasem. Może to być również ulubione danie obiadowe dziadka czy wycieczka do ukochanej przez dziadka restauracji.

Prezenty hand made

Zawsze mile widziane, szczególnie przez naszych dziadków, są ręcznie wykonywane prezenty, w które musimy włożyć nieci serca i zaangażowania, aby w ogóle powstały. Robimy je również z myślą o nich, zdają sobie więc doskonale sprawę z faktu, jak ważni są w naszym życiu. Ręcznie robionym prezentem może być laurka, album z wspólnymi zdjęciami z wypraw, jakie razem odbywaliście, kiedy byłaś dzieckiem, może to być również coś związanego z nauką, jaką odebrałaś od swojego dziadka lub umiejętnościami, jakie dzięki niemu posiadłaś. Pod takim właśnie prezentem wystarczy podziękowanie, aby serce dziadka zmiękło. Z pewnością taki prezent wzruszy każdego.

Nawet, jeśli nie masz pomysłu

Staraj się nie iść na łatwiznę i nie kupuj pierwszej lepszej rzeczy, która wpadnie ci w oko i którą uznasz za taką, która się „nadaje”. Kolejny krawat czy para skarpetek może okazać się niewypałem i czasem lepiej, żeby takimi rzeczami czasem naszych bliskich zwyczajnie nie obdarowywać. Wysil się nieco i zwyczajnie pomyśl, popatrz w sklepach, rozejrzyj się za czymś oryginalnym, nietuzinkowym, za czymś, co sprawiłoby radość i przyjemność również tobie, gdybyś taki prezent otrzymała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here