Każda z nas wie, że przebywanie na słońcu dostarcza nam ogromnej ilości hormonów szczęścia. Kilka godzin na słońcu, a my tryskamy pewnością siebie, energią i pozytywnym nastawieniem.
Pamiętajmy jednak, że ciąża to wyjątkowy okres w naszym życiu i w tym okresie powinnyśmy szczególnie ostrożnie podchodzić do opalania. Poniżej przedstawiamy kilka zagrożeń jakie mogę się pojawić podczas intensywnego przebywania na słońcu. Pamiętaj o nich dla bezpieczeństwa swojego i maluszka.

Podczas ciąży nasze ciało jest bardziej wrażliwe, dlatego promieniowanie ultrafioletowe może prowadzić do powstawania znienawidzonych przez nas przebarwień, które niestety wymagają specjalistycznych i kosztownych zabiegów pozwalających na ich likwidację.
Nieostrożne przebywanie na słońcu powoduje również bardzo groźne dla ciąży komplikacje, dlatego zawsze należy stosować kremy z wysokim filtrem, nakładając je nawet co dwadzieścia minut. Kremy powinny być także przeznaczone dla kobiet w ciąży, tak by nie zawierały żadnych szkodliwych dla maleństwa składników.
Pamiętaj także aby w momencie przyjmowania jakiś leków zapytać lekarza czy podczas przebywania na słońcu nie powodują one reakcji uczuleniowych- np. przebarwień czy wysypek.
Staraj się również nie opalać w godzinach najbardziej szczytowych- czyli między godziną 11 a 15. Przebywając na słońcu około godziny 16 możesz nie tylko cieszyć się z delikatniejszych promieni słonecznych ale również nie denerwuje cię już hałas będący na plaży.

http://www.dbamourode.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here