Badanie nasienia

Z problemem niepłodności boryka się dziś wiele par, również tych bardzo młodych. Tryb życia, jakość żywności, którą spożywamy oraz chroniczny stres sprawiają, że coraz więcej młodych kobiet i mężczyzn ma problemy z płodnością i staje się beneficjentami programu in vitro oraz pacjentami klinik leczenia niepłodności.

Kiedy wykonać badanie nasienia?

Badanie nasienia to podstawowe badanie, jakiemu powinien poddać się mężczyzna wtedy, gdy po roku regularnego współżycia na teście ciążowym wciąż nie widać dwóch upragnionych kresek, a wyniki żony czy partnerki są w normie. Niestety często zdarza się tak, że mężczyźni nie chcą zgodzić się na badanie, gdyż uważają, że problem na pewno nie leży po ich stronie: są młodzi, często wysportowani, nie palą i nie piją oraz prowadzą zdrowy tryb życia. Praktyka jednak pokazuje, że nawet młodzi i zdrowi mężczyźni mają fatalne wyniki badań nasienia, które całkowicie wykluczają możliwość naturalnego poczęcia.

Gdzie wykonać badanie nasienia?

Z uwagi na rosnący problem niepłodności obecnie w każdym większym mieście jest klinika leczenia niepłodności, gdzie można wykonać zarówno podstawowe, jak i rozszerzone badanie nasienia. Z dostępnością tego typu placówek nie ma dziś najmniejszego problemu: badanie nasienia Częstochowa, badanie nasienia Katowice czy Warszawa to dziś wiele możliwości, szybki dojazd i pełna dyskrecja. Nie trzeba umawiać się z dużym wyprzedzeniem, a koszt takiego badania nie nadszarpnie znacząco domowego budżetu.

Ile kosztuje badanie nasienia?

Koszty badania nasienia zależą oczywiście od miasta oraz rodzaju badania. Badanie podstawowe, które określa liczbę plemników w ejakulacie oraz podział na plemniki aktywne i nieaktywne to najczęściej koszt 100-150zł. Badanie rozszerzone z morfologią i fragmentacją to 200zł i więcej. Badanie nasienia zawsze odbywa się w przyjaznych pacjentowi warunkach, w atmosferze pełnej intymności i bezpieczeństwa. To niezwykle istotne, gdyż samo badanie jest niezwykle krępujące dla większości mężczyzn. Ważne jest również to, że badanie nasienia Częstochowa czy badanie nasienia Katowice można wykonać bardzo szybko bez zbędnej zwłoki, a wynik często jest dostępny tego samego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here