Antykoncepcja a ciąża

Wiele kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną zastanawia się czy podczas jej brania istnieje ryzyko ciąży. Niestety, taka możliwość jest jak najbardziej realna. Ale nie ma powodów do obaw! Jeśli jesteś odpowiedzialną osoba, która regularnie przyjmuje tabletki, nie ma szans, że zostaniesz mamą.

Ciąże podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej są wynikiem nieregularnego spożywania czy omijania dawki przez swoje niedopatrzenie. Dlatego tak ważne jest przyjmowanie tabletek o stałej porze. Wiadomo, że każdy może popełnić błąd i ominąć którąś z tabletek. Wtedy trzeba koniecznie postępować zgodnie z ulotką, w której dokładnie opisane jest postępowanie w każdym dniu, w którym ominęło się tabletkę. Zajście w ciąże najbardziej możliwe jest poprzez nieprzyjęcie na czas tabletek z pierwszego blistra opakowania. Tym samym wydłuża się czas przerwy przeznaczonej na okres i jest sygnałem, by organizm mógł zacząć produkować jajeczka do owulacji, a tym samym do zajścia w ciąże. W takim przypadku warto od razu udać się do ginekologa, który być może znajdzie sposób na uniknięcie ciąży. Nie zawsze jednak da się tego uniknąć, zapłodnionej komórki nie da się usunąć. Jeśli wystąpi owulacja i odbędzie się stosunek, całe pominięcie tabletki z dużą pewnością skończy się ciążą. W przypadku zapominalstwa warto połączyć tabletkę antykoncepcyjną z innymi mechanicznymi środkami chroniącymi przed ciążą. Tylko takie działania pozwolą na uniknięcie przykrych konsekwencji.

Jeśli zastanawiasz się czy biorąc tabletki antykoncepcyjne można zajść w ciąże to już wiesz, że tabletki hormonalne są najskuteczniejszą formą zabezpieczenia przed niechcianą ciążą, jednak przeznaczone powinny być tylko dla rzetelnych i odpowiedzialnych osób. Tylko takie będą miały pewność, że nie narażą siebie na niechciany obowiązek jakim jest nieplanowana ciąża. Warto być rozważnym w tych sprawach. Jedna tabletka może zaważyć na całym życiu. Zabezpieczajmy się więc rozsądnie i posiadajmy w swej apteczce awaryjne środki antykoncepcji w razie gdy istnieje możliwość wystąpienia jajeczkowania.

http://www.forum-liderow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here