Jednym z naszych największych problemów ze skórą jest problem cery trądzikowej. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu problem ten dotyczył oraz dotykał jedynie nastolatków znajdujących się akurat w okresie dojrzewania, w których miedzy innymi buzujące hormony dawały się we znaki właśnie w taki, mało estetyczny, sposób. Dzisiaj jednak ten problem jest równie często widoczny u osób dorosłych i sprawia naprawdę ogromne problemy. Wystarczy wskazać na fakt, że nieleczony lub źle leczony powoduje mnóstwo małych ranek na twarzy, które tworzą bardzo nieestetyczny widok, wywołujący wstręt oraz zawstydzenie. Nie tylko nastolatki tracą przez to poczucie pewności siebie oraz stają się mniej towarzyscy, również dorośli często nie radzą sobie z tym problemem. Dzisiaj na szczęście istnieją skuteczne metody walki z tym problemem zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży. Często jednak leczenie u dermatologa wymaga jednocześnie leczenia farmakologicznego, z pomocą odpowiednich specyfików oraz wyrobów medycznych oraz preparatów przeznaczonych do stosowania w miejscu występowania trądziku. Mamy jednak dla was jeszcze propozycję trzech różnych, ciekawych maseczek, które skutecznie wspomagają walkę z tym nieprzyjemnym schorzeniem. Przedstawione sposoby są świetną opcją, dzięki której stany zapalne są zwalczane naturalnymi metodami, a komórki naskórka stymulowane są do odnowy.

3 domowe maseczki na trądzik

Maseczka z dodatkiem octu jabłkowego

Pierwszym sposobem będzie maseczka, do przygotowania której będziemy potrzebować octu jabłkowego, cukru, miodu – koniecznie i jedynie naturalnego oraz zielonej herbaty. W tej mieszance znajdziemy kwasy alfa-hydroksylowe, odblokowujące zatkane pory i usuwające jednocześnie martwe komórki naskórka. Naturalne pH zostaje przywrócone, krostki znikają, a pory stają się mniej widoczne. Wolne rodniki zostaną z kolei zwalczone za pomocą zielonej herbaty, mającej również właściwości przeciwzapalne. Miód zapewni odżywienie oraz zapewni ochronę przed bakteriami i stanami zapalnymi, a cukier zadziała jako środek złuszczający.

Miód i cynamon – połączenie idealne

Do kolejnej mikstury potrzebne będą jedynie dwa składniki: miód oraz cynamon. Aby ją przygotować, konieczne jest wsypanie do miseczki łyżeczki cynamonu i dodanie do tego dwóch łyżeczek miodu. Składniki trzeba dokładnie wymieszać. Zarówno jeden, jak i drugi składnik zawierają w sobie właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Za pomocą miodu można również odżywić skórę, zapewniając jej miękkość oraz elastyczność. Warto jednak pamiętać o stosowaniu zawsze naturalnego miodu – sztuczny jest w stanie wywołać nieprzyjemne reakcje alergiczne.

Maseczka z kurkumą

Do ostatniej maseczki powinniśmy dodać kurkumę, miód oraz nieprzegotowane mleko. Doskonale znana nam przyprawa, jaką jest kurkuma, leczy problemy skórne różnego rodzaju, również trądzik, jest bogata w przeciwutleniacze, ma właściwości również antybakteryjne oraz działa przeciwzapalnie. Za jej pomocą również pozbędziesz się blizn po przebytej chorobie. Mleko, dzięki zawartemu w nim kwasowi mlekowemu, jest środkiem złuszczającym oraz działającym jak odmładzający kompres. Miód z kolei odżywia skórę i również działa przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here