Wiele czynników powoduje, że nasze oczy nie są roześmiane, a wyglądają na zmęczone – a wraz z nimi również i my To właśnie stres jest główną przyczyną naszego nieatrakcyjnego, szarego i nijakiego wyglądu, ale wśród winowajców wymienić należy również chorobę, zmęczenie, czy genetyczne skłonności do pojawiania się cieni pod oczami. Na szczęście nie trzeba uciekać się do drogich metod, aby się ich pozbyć. Wystarczy skorzystać z naszych domowych sposobów.
Zajrzyj do lodówki
W niej na pewno znajdziesz schłodzonego ogórka – uważanego od lat za najlepszy sposób na pozbycie się nieestetycznych cieni pod oczami ze względu na zawarte w nim przeciwutleniacze oraz flawonoidy. Ich obecność w ogórkach powoduje zmniejszanie się obrzęków, a także wszelkich zaczerwienień i podrażnień. Wystarczy pokroić ogórka w plasterki i schłodzić go w lodówce. Następnie powinniśmy położyć go sobie na oczach na około pół godziny.
Dalej w lodówce
Wśród warzyw, które są w stanie polepszyć nasz wizerunek jest również ziemniak, oczywiście w wersji surowej. Tutaj również należy pamiętać o konieczności schłodzenia ziemniaka w lodówce przed położeniem go na oczach. Ten z kolei ma działanie ściągające, a więc pomoże pozbyć się nadmiaru wody zgromadzonej pod oczami.
Zmniejsz opuchliznę
Najlepszym sposobem na pozbywanie się opuchlizny jest zamoczenie jej w mleku. Dlatego w przypadku cieni pod oczami oraz podrażnień najlepiej zamoczyć wacik kosmetyczny w dowolnym mleku – może być zarówno zwykłe , jak i sojowe, ale koniecznie zimne i przyłóż do oka. Po kilkunastu minutach powinniśmy poczuć wyraźną ulgę, a okład powinien zmniejszyć rozmiar opuchlizny.
Popularny okład z herbaty
Jednym chyba z najstarszych, a na pewno najczęściej stosowanych sposobów na opuchnięte oczy jest zastosowanie okładu z herbaty – może być zarówno zielona, jak i czarna. Zawarta w niej kofeina sprawia, że naczynia krwionośne zlokalizowane wokół oczu zaczynają wyglądać lepiej, są bowiem za pomocą właściwości herbaty obkurczane. Metoda jest skuteczna, jeśli zaparzysz dwie torebki herbaty w jednym kubku z gorącą wodą. Po ich wyjęciu i wystudzeniu do temperatury pokojowej należy położyć sobie je na oczach na około kwadrans lub dłużej, maksymalnie jednak do pół godziny.
Z domowej apteczki: rumianek
Owo popularne zioło znane jest przede wszystkim ze swoich antybakteryjnych oraz przeciwzapalnych cech. Stosowany jest powszechnie w przypadku najróżniejszych dolegliwości, chociaż jedne z najlepszych efektów daje właśnie w przypadku radzenia sobie z opuchliznami różnego typu. Napar powinien być parzony pod przykryciem około dziesięciu minut i po tym czasie powinniśmy zrobić sobie z niego kwadransowy okład na opuchnięte powieki. Czynność powinna być powtórzona przynajmniej kilka razy dziennie.
Cała masa innych rozwiązań
Wśród skutecznych i często wykorzystywanych sposobów można wymienić między innymi białko jajka kurzego, działające napinająco, żel pochodzący z aloesu, zawierająca witaminy z grupy A oraz C woda różana, oczar wirginijski, przemycie twarzą zimną wodą z rana oraz… przykładanie do opuchlizny schłodzonej łyżki stołowej.