Dobór nawilżacza powietrza.

Częstym problemem, z jakim zmagają się domownicy jest suche powietrze, które szczególnie dokuczliwe jest w okresach zimowych. Ciepło wypływające z grzejników wysusza otoczenie, co negatywnie wpływa na układ oddechowy i krążeniowy każdego organizmu. Aby temu zapobiec należy stosować urządzenie, jakim jest nawilżacza powietrza. Pozwala ono utrzymać optymalny poziom wilgotności atmosfery w pomieszczeniu.
Ale jaki nawilżacz powietrza wybrać, aby spełniał on wszystkie wymogi użytkownika?
Obecnie na rynku istnieje możliwość wyboru różnego rodzaju sprzętów. Firmy oferują ciekawe wizualnie oraz bogate funkcjonalnie urządzenia, które są warte poświecenia uwagi. Można wyróżnić kilka rodzajów nawilżaczy: tradycyjne, parowe, ultradźwiękowe, ewaporacyjne.
Nawilżacz tradycyjny, to naczynie ceramiczne wieszane na kaloryferze. Nawilżacz parowy podgrzewa wodę, która następnie paruje wyrównując wilgotność powietrza. Urządzenia ultradźwiękowe wykorzystują rozbijanie cząsteczek wody tworząc pewnego rodzaju mgiełkę. Natomiast nawilżacze ewaporacyjne wciągają powietrze przez nasączoną matę, kolejno oddając już powietrze nawilżone.
Najbardziej popularnym rozwiązaniem są nawilżacze ultradźwiękowe. Są one bardzo ciche oraz niezmiernie skuteczne.
Najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie nawilżacza powietrza jest wydajność, czyli jak duża powierzchnia pomieszczenia będzie obsługiwana i nawilżana przez urządzenie. Parametry te zazwyczaj podawane są w jednostce, jaką jest m2. Wydajność mówi także o ilości wytworzonej mgiełki, która określana jest mililitrach lub litrach. Dzięki zapoznaniu się z tymi parametrami można ocenić czy urządzenie będzie nadawało się do danego pomieszczenia.
Innym ważnym elementem nawilżacza jest filtr, dzięki któremu nawilżanie powietrze nie będzie zanieczyszczone. Można tu wyróżnić filtry HEPA, węglowe, ceramiczne i dyszowe. Aby nawilżacz odpowiednio działał należy zadbać o wymianę filtrów w odpowiednim czasie.
Nawilżacze powietrza wyposażone są w różne dodatkowe funkcje, które ułatwiają jego obsługę i usprawniają pracę urządzenia.

http://www.wizjatv.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWolny dzień.
Następny artykułZapasy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here