Popularne wersje etui do Xiaomi Redmi 9 – co wybrać?

0
etui do Xiaomi Redmi 9

Wybór odpowiedniego pokrowca do telefonu ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo tego typu sprzętu, ale także na komfort jego codziennej obsługi. Poza tym zapewnia możliwość zmodyfikowania wyglądu urządzenia, na przykład zamaskowania oryginalnego koloru jego obudowy oraz wyposażenia go w dodatkowe, przydatne funkcjonalności. Jakie wersje etui Xiaomi Redmi 9 są zatem dziś najpopularniejsze i którą z nich opłaca się wybrać?

Nakładki, osłonki, obudowy

To zbiorcza grupa pokrowców najczęściej wykonanych z elastycznego tworzywa o właściwościach sylikonu, ewentualnie z twardszego poliwęglanu lub innego materiału syntetycznego charakteryzującego się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Cechą wyróżniającą tej grupy etui na telefony Xiaomi 9 jest oferowany przez nie zakres ochrony. Takie pokrowce zabezpieczają jedynie obudowę urządzenia, odsłoniętym pozostawiając cały jego ekran. Wśród nakładek, osłonek i obudów znajdziemy pokrowce standardowe, sylikonowe, charakteryzujące się dobrymi właściwościami amortyzującymi, a także etui eleganckie, niezwykle smukłe, wykonane z twardego tworzywa sztucznego oraz pancerne etui Xiaomi Redmi 9 wykonane z kilku materiałów o różnych właściwościach, zapewniające wysoki poziom ochrony przed uderzeniami i upadkami z wysokości.

Futerały skórzane, ze szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego

Cechą charakterystyczną tej grupy pokrowców jest pełna ochrona, jaką zapewniają całej powierzchni telefonu. Niezależnie od wybranego modelu, każdy pełny futerał do Xiaomi Redmi 9 zabezpiecza zarówno obudowę smartfona, jak i jego dotykowy wyświetlacz. Do najpopularniejszych wersji pokrowców tego typu zaliczamy ich odmiany książeczkowe i pionowe (flip). Najczęściej są one wykonane ze stosunkowo taniej skóry ekologicznej lub w wersji droższej, ze skóry naturalnej. W ostatnich latach na rynku pojawiły się również designerskie etui Xiaomi Redmi 9 z klapką, wykonane ze szkła hartowanego w ramce metalowej lub z twardego tworzywa sztucznego, z przezroczystym, lustrzanym frontem. Ich dużym atutem jest możliwość zachowania oryginalnego wyglądu urządzenia przy jednoczesnym zabezpieczeniu całej jego powierzchni.

Jeśli szukasz dopasowanej wersji pokrowca do telefonu Redmi 9, w ofercie sklepów internetowych m.in. tutaj: https://xgsm.pl/pol_m_XIAOMI_Redmi-9-13825.html znajdziesz mnóstwo modeli kolorowych, zdobionych atrakcyjnymi motywami graficznymi i przezroczystych etui przynajmniej kilku różnych typów. Dzięki wspomnianej różnorodności znalezienie pokrowca w odpowiadającej nam kolorystyce i stylu wykonania, wyposażonego w interesujące nas funkcje, jest dziś naprawdę łatwe i nie powinno zająć nikomu dużo czasu.

Piekarnik elektryczny jak działa?

0
piekarnik elektryczny
fot. pexels.com

Piekarnik elektryczny to świetny pomysł dla osób, którym zależy na tym, by mieć wydajny sprzęt AGD w domu oraz nowoczesny i energooszczędny. Takie piekarniki świetnie się sprawdzają w pieczeniu, pieczeniu parowym, a także w innych metodach obróbki pożywienia. Sprawdź, jak działa piekarnik elektryczny!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-dziala-piekarnik-elektryczny-parowy-czy-warto-go-kupic/

Piekarnik elektryczny

To podstawowe urządzenie w dzisiejszych czasach. Znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie, a bez niego bardzo trudno wyobrazić sobie odpowiednie przygotowywanie posiłków. Obecnie modele piekarników zastępują nam również wiele urządzeń w jednym. Można je używać w zastępstwie do mikrofalówki, grilla a nawet opiekacza do kanapek.

Jest to dobry zakup zarówno dla osób, które nie posiadają wielkiej rodziny, jak i dla tych, które mają ogromną rodzinę.

Jak działa piekarnik elektryczny?

Piekarnik elektryczny osiąga odpowiednią temperaturę, potrzebną do przyrządzenia danej potrawy, poprzez element grzejny, który daje ciepło. Takim elementem jest w nim grzałka. Nagrzewa się ona w momencie, kiedy przepływa przez nią prąd.

Obecnie na rynku dostępne są grzałki o różnych kształtach. Wiąże się to ze sposobem rozmieszczania ciepła wewnątrz komory piekarnika. Wykonanie grzałek musi być trwałe, odporne na temperaturę, tak aby nie doprowadzić do stopnienia. Do ich produkcji wykorzystuje się stop niklowo-chromowy, który jest odporny na temperatury, które osiąga piekarnik elektryczny.

Drugim ważnym elementem jest termostat. Ma on wielkie znaczenie w procesie pieczenia. Jego zadaniem jest kontrola osiąganej temperatury przez urządzenie. Działa to w ten sposób, że kiedy w piekarniku uzyska się już konkretną temperaturę, to termostat daje sygnał i grzałki zostają wyłączone. Następuje wówczas stopniowy i powolny spadek temperatury, a kiedy ciepło zaczyna oscylować w dolnych granicach, to termostat znów daje odpowiedni sygnał i znów grzałki uruchamiają się, aby zwiększyć stan ciepła w komorze piekarnika.

Przeczytaj też: http://www.lafoto.pl/mini-piekarnik-elektryczny-wybrac/

Alkoholizm w rodzinie przymusowe leczenie

0
Alkoholizm w rodzinie przymusowe leczenie

Aby móc skutecznie wyjść z nałogu jakim jest alkoholizm, bezwzględnie należy skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców. Niezbędne w związku z tym jest między innymi zwrócenie uwagi na skłonienie nałogowca do podjęcia się specjalistycznej terapii. Teoretycznie leczenie odwykowe jest dobrowolne i nie można chorego nawet w zaawansowanym stadium alkoholizmu do niczego zmusić, ale w pewnych sytuacjach możliwe okazuje się obowiązkowe przejście alkoholika na odwyk.

Kiedy można zmusić osobę uzależnioną do odwyku?

Do takich przypadków dochodzi wówczas, gdy nałóg, z jakim uzależniony nie chce walczyć doprowadza go do uchylania się od pracy, a przez to znaczącego pogorszenia swojego stanu majątkowego. Podobnie jest też wtedy, gdy pojawia się rozkład życia rodzinnego bądź pijackie wybryki powodują demoralizację osób nieletnich. Bezwzględnie przewieziony do ośrodka na leczenie odwykowe jest także ten alkoholik, który wielokrotnie zakłóca ład publicznych oraz zaburza spokój otoczenia swoimi pijackimi wybrykami i ekscesami.

OSOBA UZALEŻNIONA MOŻE ZOSTAĆ ZMUSZONA DO TERAPII ALKOHOLOWEJ, JEDYNIE PRZEZ SĄD.

Sądowe skierowanie alkoholika na przymusową terapię

Pod względem prawnym wygląda to natomiast tak, że przypadek uzależnionego jest badany przez komisję. Ta kieruje nałogowca na specjalistyczne testy mające potwierdzić, czy w grę faktycznie wchodzi problem z alkoholizmem. Jeżeli diagnoza zostanie określona, niezbędne jest wytypowanie przez ekspertów odpowiedniej placówki, w jakiej nałogowiec może zostać poddany leczeniu zgodnie z jego aktualnym stadium chorobowym. Sprawa trafia później do sądu. Komisja musi skierować do tej instytucji właściwy wniosek dotyczący zastosowania względem alkoholika obowiązkowego poddania się terapii w zakładzie uzależnień. Najczęściej nałogowiec trafia na obserwację, która nie może trwać dłużej niż pół miesiąca. Na tej podstawie sąd wydaje ostateczną decyzję dotyczącą dalszych losów głównego zainteresowanego. Alkoholik musi stawić się na rozprawie, która odbywa się maksymalnie w ciągu miesiąca od momentu otrzymania przez placówkę poprawnie sformułowanego wniosku.

Ile trwa przymusowe leczenie alkoholika?

Nie ma jednego, określonego przedziału czasowego, jak długo nałogowiec ma zostać leczony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jednakże, nie powinien być to czas dłuższy niż dwa lata. Okres ten liczony jest od terminu uprawomocnienia się orzeczenia. W pewnych sytuacjach, sąd decyduje się na ustanowienie kuratora, który ma czuwać nad nałogowcem przez całą terapię.

Chcesz podjąć leczenie? Skontaktuj się z nami przez https://uzaleznienia-terapia.pl/

Architekt – praca na etacie czy własny biznes?

0
architekt

Może zdarzyć się sytuacja, w której zaraz po ukończeniu studiów Pojawia ci się w głowie pytanie Czy lepiej zatrudnić się w firmie czy może otworzyć własną działalność? Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie posiada swoje wady i zalety. Dodatkowo obydwa rozwiązania są wykonalne. Kiedy kończysz studia, powinieneś poważnie zastanowić się nad dalszą drogą, ponieważ będzie to droga do twojej przyszłości. Jaki podjąć typ działalności zawodowej? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/architekt-na-etacie-czy-wlasna-firma/

Architekt na etacie

Taki rodzaj zatrudnienia podejmują osoby przede wszystkim początkujące, które nie mają jeszcze doświadczenia w zawodzie. Oferty pracy dla architektów opierają się na zróżnicowanych stawkach w ramach jednego ogłoszenia. Pensja jest w dużej mierze uzależniona między innymi od stopnia zaangażowania firmy na rynku oraz ilości zleceń, jakie otrzymała. W takich firmach zazwyczaj wykonuje się wielkie projekty centr handlowych, mostów czy autostrad. Niekiedy potrzebne jest wykonanie jedynie drobnej korekty. Pracując w takim charakterze, otrzymujemy wynagrodzenie z góry za wykonanie danego projektu. Mamy do zrealizowania tego określony czas oraz pracujemy zazwyczaj w siedzibie swojego pracodawcy. Wydaje się to bardzo komfortową opcją. Praca ta uczy dużo świeżo upieczonych architektów pracy w zawodzie oraz posiada dostęp do specjalistów, którzy czuwają nad młodymi pracownikami.

A może spróbować swoich sił z własną działalnością gospodarczą?

Zawsze można zaryzykować i posmakować szczęścia jako podmiot samodzielny. Zarówno jako freelancer oraz samozatrudnieniowiec jesteś w stanie wykonać podobne zlecenia co wielkie firmy. Jednak zdarzać się to będzie znacznie rzadziej, ponieważ sam będziesz musiał szukać sobie zajęcia. Najłatwiej znaleźć zlecenia dotyczące projektu domku rodzinnego czy garażu. Praca architekta to przede wszystkim praca z ludźmi. Oprócz wykształcenia zawodowego wymagana jest cierpliwość i zrozumienie potrzeb innych. Niejednokrotnie absurdalne wymagania dotyczą zamożnych nieruchomości. Wielką zaletą samozatrudnienia jest przede wszystkim to, że sami ustalamy sobie stawki, ale musimy liczyć się z tym, że istnieją spore firmy konkurencyjne. Niejednokrotnie zdarza się, że początkujący architekci sprzedają swoje usługi stanowcza poniżej ich wartości, aby przyciągnąć do siebie pierwszych klientów. Zaletą z pewnością będzie brak kontroli ze strony szefa oraz dobór takich zleceń, które będą wychodzić nam najlepiej i będziemy z nich zadowoleni. Niestety, posiada to jednak swoje minusy. Chodzi tutaj o względy ubezpieczenia zdrowotnego. Zarówno ubezpieczenie zdrowotne jak i emerytalne musisz opłacać sobie sam.

Zobacz też: http://www.intelektualnie.pl/jaki-jest-koszt-zalozenia-wlasnej-pracowni-projektowej/

Największe zalety majtek bezszwowych

0
Majtki

Bezszwowa bielizna od kilku lat podbija serca kobiet na całym świecie. Również na polskim rynku sukcesywnie pojawia się coraz więcej modeli. Zapewniają one wysoki komfort użytkowania i doskonale się sprawdzają w każdej sytuacji. Majtki bezszwowe cięte laserowo mają wiele zalet i są bardzo praktyczne, dlatego warto posiadać kilka takich par w swojej garderobie.

Wybierz komfort

Bielizna bezszwowa to nowy poziom wygody. Kobieta praktycznie nie czuje noszonych majtek. Poprzez zastosowanie technologii cięcia laserowego taka bielizna nie ma szwów, które wbijają się w skórę. Jest to także bardzo kłopotliwe w przypadku tradycyjnych fig czy stringów, które często źle się układają podczas ruchu lub siadania i wstawania. Często kobiety skarżą się nawet, że dochodzi do otarć w miejscach intymnych, co jest wyjątkowo nieprzyjemnym uczuciem. Majtki bezszwowe takie jak https://mybra.pl/pol_m_Majtki_Bezszwowe-1886.html pozwalają tego uniknąć. Kolejnym atutem tego rodzaju nowoczesnej bielizny jest bardzo łatwa pielęgnacja dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Zazwyczaj jest to mieszanka bawełny z poliestrem, co zapewnia pożądaną elastyczność, a jednocześnie tkanina nie gniecie się i bardzo szybko wysycha. Większość modeli posiada też powłokę antybakteryjną, która zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania. To sprawia, że jest to bielizna idealna do noszenia na co dzień, ale także świetnie sprawdza się na różnego rodzaju wyjazdach. Nie krępuje ruchów, więc można śmiało zabrać ją na wyjazd rekreacyjny czy na wędrówkę w górach.

Bielizna doskonale dopasowana do Twojej sylwetki

Bielizna bezszwowa pozostaje niewidoczna nawet pod bardzo opiętymi ubraniami. Można ją swobodnie nosić pod cienkie jeansy, dopasowane sukienki i spódnice o kroju ołówkowym. To sprawia, że wstając rano, nie trzeba się martwić o to, jaką bieliznę dopasować do stroju, aby nie była nieestetycznie wyróżniająca się spod ubrania, a pozostawała niewidoczna dla innych. Majtki bezszwowe to sposób na skuteczne rozwiązanie tego problemu. Jest to doskonałe rozwiązanie do stosowania nie tylko do pracy, ale także do ćwiczeń fizycznych. Wiele kobiet wybiera takie majtki na jogę czy fitness. Jako jedyny typ bielizny pozostaje on niezauważalny pod legginsami, a jednocześnie zapewnia pełną swobodę ruchów. Warto dodać, że przez elastyczny materiał, każdy model doskonale dopasowuje się do kształtu kobiecej sylwetki i podkreśla jej atuty. Projektanci dbają także o szeroką dostępność cielistych kolorów, co jeszcze bardziej przyczynia się do niezauważalności pod ubraniem. To wszystko sprawia, że warto mieć, choć kilka takich par we własnej garderobie.

Jak ubrać się na specjalną okazję?

0
Jak ubrać się na specjalną okazję

Garnitur to niezbędny element w szafie każdego mężczyzny. Panowie powinni mieć kilka takich zestawów, bo inne garnitury nosi się na co dzień do pracy, a inne wybiera się na większe uroczystości. Mało tego, innych tkanin używa się do wykonania garniturów wiosennych i letnich, a innych do tych na chłodniejsze dni. Które garnitury nadają się na specjalne okazje, a które przeznaczyć do użytku codziennego?

Najczęściej popełniane błędy w makijażu!

0
makijaż
fot. pexels.com

Makijaż nie jest sztuką nie do opanowania. Ważne jest jednak to, aby wiedzieć, jakich błędów nie popełniać. Dowiedz się zatem, co to są za błędy, które bardzo często nawet nieświadomie są popełnianie przez wiele kobiet, które malują się samodzielnie w warunkach domowych. Uniknięcie tych błędów sprawi, że Twój makijaż będzie bardziej profesjonalny!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/makijazowe-tutoriale-z-efektem-upss-wpadki-mile-widziane/

Nienawilżona skóra twarzy

To, jak prezentuje się makijaż wynika z tego, w jakiej kondycji jest skóra. Warto zatem przed makijażem nawilżyć skórę, aby była miękka, nie było odstających skórek. Dzięki temu, podkład na skórze i pozostałe kosmetyki aplikowane na twarz będą wyglądać lepiej. Na jednej linii z nawilżeniem skóry istotne jest, aby wyeliminować martwe komórki naskórka poprzez peeling. Dzięki temu skóra będzie lepiej wyglądać i jest to bardzo ważne.

Złe kolory kosmetyków

Nie chodzi tutaj tylko o podkład, chociaż zdecydowanie jest istotne, aby podkład był dobrany idealnie. Ważne jest, aby podkład nie oksydował czyli nie zmieniał swojego koloru na ciemniejszy. A jeśli już tak się dzieje to trzeba wyczuć tę zmianę i tak dopasować kolor i inne kosmetyki, aby docelowo całość była jak najbardziej naturalna. Poza podkładem istotne jest, aby kolor bronzera czy rozświetlacza był dobrze dobrany. Żaden z kosmetyków nie powinien być zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Przy bronzerze istotne jest również to, aby odcień był chłodny. Ciepłe odcienie bronzerów mogą sprawić, że cały wcześniej dopracowany makijaż nie będzie wyglądał dobrze. 

Zasada dominacji

Jest jeszcze ważna zasada związana z makijażem. Jeśli malujesz mocno usta, na jakiś konkretny i wyrazisty kolor, to pamiętaj, aby wtedy oczy utrzymać w stonowanym odcieniu, aby były bardziej delikatne. Z kolei, gdy makijaż oczu masz mocny i intensywny, wtedy warto zadbać o to, aby usta były subtelne.

Przeczytaj też: http://www.lafoto.pl/o-czym-pamietac-decydujac-sie-na-zdjecie-biznesowe/

Woda kokosowa

0
woda kokosowa
fot. pexels.com

Wiele osób bardzo lubi wodę kokosową. Zwłaszcza wielu celebrytów. W wodzie kokosowej kryje się wiele wartościowych składników, które mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Sprawdź, co się kryje w wodzie kokosowej i dlaczego warto ją spożywać regularnie.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/co-niesamowitego-jest-w-wodzie-kokosowej/

Co ma w sobie woda kokosowa?

To napój, który uzyskuje się z młodych, jeszcze zielonych owoców palmy. Drzewo pobiera z gleby niezbędną do swojego wzrostu wodę, która jest bogata w minerały. Woda, która wędruje od samych korzeni po koronę drzewa, podlega wielokrotnej filtracji oraz oczyszczeniu, a to powoduje, że staje się sterylnie czysta. Woda ta trafia do sklepowych opakowań wprost z kokosa, nie tracąc swoich właściwości.

Jest ona bogata w niezbędne składniki, takie jak magnez, wapń, fosfor, potas oraz w witaminy B1, B2, B3 i B5 oraz B6. Jej poziom elektrolitów jest zbliżony do osocza naszej krwi.

Właściwości wody kokosowej

Wodę kokosową poleca się osobom, które są narażone w dużej mierze na stres, ale także tym, które cierpią na anemię i hipokaliemię oraz dla tych, którym doskwiera ostry kac. Wpływa ona korzystnie na pracę serca oraz układu krwionośnego. Dodatkowo obniża ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu.

Woda kokosowa również świetnie sprawdzi się w leczeniu schorzeń układu trawiennego, zwłaszcza w sytuacji biegunki, wymiotów oraz innych problemów żołądkowych. Można ją również stosować przy problemach z układem nerwowym oraz moczowym.

To naturalny izotonik, który gwarantuje odpowiednią regulację gospodarki wodnej oraz metabolizmu. Doskonale więc sprawdzi się dla osób, które ćwiczą oraz są na diecie. Zwłaszcza, że woda kokosowa ma naturalny skład, bez zbędnych substancji chemicznych w swoim składzie. Można ją spożywać bez ograniczeń, zwłaszcza będąc na rygorystycznej diecie.

Wzorem mieszkanek Karaibów można ją także stosować jako tonik do twarzy, gdyż posiada kinetynę, a ta pomaga w regeneracji skóry, wzmacnia paznokcie oraz włosy.

Przeczytaj też: https://www.kobitki.pl/poliole-co-to-jest/

Ból w okolicach pępka

0
pępek
fot. pixabay.com

Ból brzucha to jedna z najczęstszych dolegliwości, jakich doświadczamy. Jego powody mogą być naprawdę różne. Zazwyczaj są to przejściowe, krótkotrwałe dolegliwości. W niektórych wypadkach wymaga to jednak natychmiastowej interwencji lekarskiej. Jak odróżnić niegroźny ból brzucha od poważniejszego schorzenia? I o czym może świadczyć ból brzucha w okolicach pępka?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/bol-okolicach-pepka-moze-byc-przyczyna/

Tak jak juz wspomnieliśmy ból brzucha może mieć różne podłoże. Jego leczenie zależy od przyczyny, jaka za nim stoi. W większości wypadków sami możemy złagodzić tę dotkliwą dolegliwość. 

Zatrucie i wirus żołądkowy

Jeśli bóle brzucha mają charakter silnych ucisków, skurczów, które mają miejsce co pewien czas, a dodatkowo towarzyszą im wymioty, biegunka, nudności najprawdopodobniej ich przyczyna jest wirus jelitowy bą∂ź żołądkowy lub niegroźne zatrucie. Oba te przypadki leczymy objawowo, a więc przede wszystkim nawadniamy organizm wodą, a przy ostrych dolegliwościach uzupełniamy elektrolity. Jeśli ból i dolegliwości żołądkowe utrzymują się długo, a chory wyraźnie jest osłabiony należy zgłosić się do lekarza, który może wdrożyć dodatkowe nawadnianie w postaci kroplówki. 

Ból w okolicach pępka w przebiegu poważniejszych chorób 

Ból w okolicach pępka towarzyszy również poważniejszym schorzeniom jak zapalenie wyrostka robaczkowego. Towarzysza mu nudności, brak apetytu. Zapalenie wyrostka wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej, dlatego nie należy zwlekać z konsultacją lekarską. 

Ból w okolicach pępka może rownież być spowodowany przepukliną pępkową. Nie występują wówczas dolegliwości ze strony układu pokarmowego.Przepuklina pępkowa może towarzyszyć nam juz od urodzenia jako swego rodzaju wada anatomiczna. Najczęściej zrasta się ona w ciągu pierwszych 3 lat. Jeśli się tak nie stanie, konieczny jest zabieg operacyjny. Przepuklina pępkowa może dać o sobie znać również w późniejszym okresie życia. 

Innymi przyczynami bólu w okolicach pępkowych. U kobiet najczęściej związany jest z zapaleniem przydatków. A w okresie ciąży – z rozrastaniem się macicy. 

Przeczytaj też: http://www.mamandi.pl/jak-dbac-o-biust-w-czasie-ciazy-i-karmienia/

Jak kupować wegańskie produkty pielęgnacyjne?

0
wegańskie
fot.: pexels.com

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów pielęgnacyjnych, które można dostosować do potrzeb i rodzaju włosów. Jednak co w przypadku, kiedy poszukuje się kosmetyków, które będą nie tylko odpowiednie dla włosów, ale są też przeznaczone dla osób chcących żyć w zgodzie z naturą? Jak kupować kosmetyki, które nie zawierają produktów odzwierzęcych lub nie są na nich testowane?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/weganska-pielegnacja-wlosow/

Na co zwrócić uwagę?

Skuteczne i dobre kosmetyki do włosów, wcale nie muszą szkodzić otoczeniu. Kupując produkty pielęgnacyjne, zamiast kierować się wyglądem czy też ich ceną, warto zapoznać się z etykietami. To najczęściej na nich zostają umieszczone informacje dotyczące składu produktu, materiale z którego wykonano opakowanie oraz przyznanych certyfikatach.

Kolejnym sposobem na sprawdzenie, czy dany kosmetyk jest wegański, wystarczy przyjrzenie się butelce produktu lub jego opakowaniu. To właśnie na nich powinno znaleźć się logo organizacji międzynarodowych, które potwierdzają, że kosmetyk nie został wykonany ze składników odzwierzęcych.

Zalety wegańskich kosmetyków

Kosmetyki wege nie są przeznaczone wyłącznie dla wegan oraz wegetarian. Osoby, które uważają się za świadomych konsumentów, często chwalą te produkty za wiele zalet.

Przede wszystkim, kosmetyki wege nie są produkowane ze składników pochodzenia zwierzęcego. Nie pozyskuje się ich również w sposób, który mógłby przysporzyć zwierzętom cierpienia. Niestety, wiele światowych firm kosmetycznych dopuszcza się również testowania swoich produktów na zwierzętach.

Kolejną zaletą wegańskich kosmetyków jest to, że są one bogate w składniki roślinne będące prawdziwą bombą witaminową. Wśród nich można wyróżnić m.in. ekstrakt z alg, aloes, olejek z arniki górskiej, rumianek i wiele innych. Ponadto, tego rodzaju produkty powstają przy możliwie jak najmniejszym udziale składników chemicznych. Zapobiega to powstawaniu podrażnień oraz wywoływaniu alergii. Właśnie dlatego, produkty wegańskie zalecane są osobom posiadającym skórę wrażliwą.

Przeczytaj też: http://www.lafoto.pl/czy-warto-kremowac-wlosy/

ZOBACZ TEŻ