Matematyka w szkole podstawowej

0
Matematyka w szkole podstawowej

W szkole podstawowej mamy pierwszy kontakt z matematyką. Na początku uczymy się prostych równań matematycznych. Odejmujemy w zakresie od jeden do dziesięciu, potem uczymy się dodawać większe liczby. W miarę upływu czasu wykonujemy coraz bardziej skomplikowane działania, dzielimy, mnożymy i poznajemy co to nawiasy. Dzieci największy problem mają zawsze z ułamkami oraz ze skalami. Czasami matematyka jest bardzo trudna, zwłaszcza dla dzieci uzdolnionych plastycznie lub lingwistycznie. Humaniści lepiej czują się na lekcjach języka polskiego albo historii, matematyka może wywoływać u nich palpitacje serca oraz zimne poty. Nie każdy musi być geniuszem matematycznym, nauczyciele doskonale sobie zdają z tego sprawę. Niektóre dzieci potrzebują więcej pracy i trudniej im załapać, jak obliczyć skale albo jak wyliczyć pole powierzchni graniastosłupa. Wyliczanie pól powierzchni i objętości figur bryłowych jest jednym z najtrudniejszych tematów na lekcjach matematyki w szkole podstawowej. Uczniowie musza pamiętać skomplikowane wzory i umieć je używać. Zadania tekstowe też są skomplikowane, dzieci uczą się jak uzyskiwać z tekstu dane i szukane. Właściwie skomponowane zadanie powinno mieć rozwiązanie oraz wynik. Sam wynik podany w zadaniu matematycznym nie jest punktowany. Nauczyciel musi widzieć, że dziecko potrafi wyliczyć poprawnie zadanie. Dzieci są sprytne i potrafią w niezauważalny sposób ściągać od siebie wyniki. Wiele dzieci ma problem z zadaniami z iksami i igrekami. Są to skomplikowane równania i muszą zostać dobrze wytłumaczone, aby dzieci załapały o co chodzi i jak je prawidłowo liczyć. Geniusze matematyczne mogą spróbować swoich sił w konkursach, jednym z takich konkursów dla młodych ludzi jest Kangur. Ten quiz piszą dzieci na całym świecie, nagrody są bardzo fajne. Szkoła dostaje zazwyczaj komputer, laureaci i finaliści dostają stypendia oraz przydatne nagrody rzeczowe, które na pewno przydadzą się w nauce. Dzieci zdolne na koniec roku mogą otrzymać książki lub kalkulatory.

http://www.workshopofnature.pl/

Paznokcie

0
Paznokcie

Można by było godzinami rozmawiać o pięknie wykonanym manicure. Kobiety uwielbiają zajmować się swoją urodą i zwykle pięknie im to wychodzi. Niektóre makijaże albo sposoby wykonania manicure wprost zachwycają.

Niektóre panie uczyniły ze swojej pasji zawód i wykonują zdobienia na paznokciach u innych. Klientki są zadowolone z efektu, jeśli ich paznokcie nie są po zabiegu zniszczone. Dobra kosmetyczka wie, jak piłować paznokcie, aby ich nie uszkodzić. Najlepiej robić to w jedną stronę, aby nie porobić sobie zadziorków. Nadanie paznokciom idealnego kształtu, jest kluczowym zadaniem zanim przejdziemy do ich malowania. Odpowiednie spiłowanie pozwala cieszyć się perfekcyjnym manicurem długo.

Ostatnio modny jest manicure hybrydowy. Swoją popularność zawdzięcza temu, że jest trwały oraz nie robi się go zbyt ciężko. Każda kobieta, która jest w stanie pomalować paznokcie, jest w stanie również położyć sobie hybrydę i cieszyć jej efektami. Trzeba tylko kupić lampę o odpowiedniej mocy, która utwardzi lakier, sprawiając, że będzie trzymał się ona paznokciach przez jakieś 3 tygodnie. Potem pojawia się odrost, który jest za duży, przez co, staje się nie do zniesienia, tak przynajmniej uważa większość kobiet. Paznokcie rosną około 3 mm na miesiąc.

Paznokcie trzeba te odpowiednio spolerować a właściwie ich płytkę, żeby była matowa, a lakier miał lepszą przyczepność. Można powiedzieć że piłowanie przebiega w pionie, a polerowanie w poziomie. Może to sprawiać, że większość pań ma ciarki na samą myśl, ale jest zabiegiem, wykonywanym w salonach kosmetycznych. Niektóre paznokcie go nie wymagają, ale dla większości kobiet jest to sprawa konieczna, żeby nie powiedzieć priorytetowa.

Warto nakładać lakier dość uniwersalny, jeśli nie mamy doświadczenia, znacznie lepiej jest wybierać barwy jasne, ponieważ w razie zalania skórek lub braku dokładności, nie będzie to tak widoczne.

Na początku, niestety trzeba nabrać wprawy, ale potem może się okazać ze bardzo dobrze nam wychodzi pielęgnacja własnych dłoni i paznokci.

http://www.stazmalzenski.pl/

Doba multimediów

0
Doba multimediów

Komputery to zagadnienie bardzo złożone. O tyle, o ile nie ma z nimi problemów większość młodych ludzi, ludzie starsi już niekoniecznie są chętni do nauki i rozwoju w tego typu zagadnieniach.

Z pomocą w takich wypadkach przychodzi nam przeglądarka internetowa, można znaleźć w niej takie zagadnień, jak zmienić ip komputera, co zrobić, gdy komputer piszczy i tym podobne.

Ciekawy jest fakt, że jest ona bardzo prosta w obsłudze, nawet dla mało zaawansowanych użytkowników. Przekłada się to na poszerzenie ich wiedzy, a co za tym idzie zdobywanie nowych umiejętności.

Zachęcam wszystkich do rozwoju w tym temacie, w końcu teraz każdy z pracodawców wymaga płynnej obsługi komputera, podstawy już nie wystarczą. Takie programy jak Excel, czy Word to chleb powszedni. Używanie serwerów jest na porządku dziennym.

Każdy, kto szanuje swój czas, znajdzie w internecie dostęp do olbrzymiej ilości publikacji praktycznie na każdy temat, wszelkiego rodzaju badania medyczne, opisy książek, strasznie i recenzje filmów. wszystko, czego dusza zapragnie.

Polecane to jest również osobom starszym, ze względu na swój wiek, mogą oni rozwijać się dalej w rożnych dzidziach, pozyskując unikatowe informacje i skupiać się na tym, co ich interesuje.

Taki rozwój cyfryzacji i multimediów jest dobry. Nie trzeba już iść do kina, aby obejrzeć nowy film, nie trzeba wychodzi z domu, żeby zamówić jedzenie. Nawet zakupu spożywcze przesyły być problemem w dobie powszechnego dostępu do internetu.

Nawet telefonia uległa zmianie. Teraz telefon, to nie tylko narzędzie do wykonywania połączeń, ale też pełny zestaw multimediów, domowa pizzeria, sklep z artykułami spożywczymi, konsola do gier i parę innych udogodnień dnia codziennego.

W wypadku korzystania z udogodnień techniki liczy się tak naprawdę tylko jedno – chęć nauki nowych rzeczy, które przecież zostały stworzone nie po to, by przeszkadzać, ale po to, by ułatwić życie przeciętemu, nie mającemu na nic czasu Kowalskiemu i wspomóc go w problemach związanych z codziennym życiem.

http://tubator.pl/

O szukaniu pasji

0
O szukaniu pasji

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym zastanawiamy się nad sensem istnienia. Popadamy w nostalgię, nasze życie przypomina rutynę, wracamy z pracy do domu, z domu jedziemy do pracy. Jeszcze dzieci i obiady. Czasem brakuje nam pieniędzy a czasem siły i motywacji. Zastanawiamy się jak żyć, aby przetrwać? Co zrobić, aby nasze życie zyskało trochę sensu? Trzeba się zastanowić czego od siebie oczekujemy i czego pragniemy. Jakie mamy marzenia i czy są realne? Przede wszystkim trzeba wrzucić na luz, porzucić wyimaginowane i nierealne oczekiwania i znaleźć swoją pasję. Pasja i hobby nadaje naszemu życiu sens, kiedy jesteśmy czymś mocno zainteresowani nasze życie zaczyna krążyć wokół tego tematu. Stajemy się specjalistami i znawcami, chcemy się rozwijać i każdy dzień może być dla nas wyzwaniem. Jeśli dzielimy pasję z najbliższą osobą to znaczy, że spotkało nas wielkie szczęście. Zwolnijmy trochę bieg, , zastanówmy się nad tym co może dać nam życie, a co my możemy zaoferować światu. Próbujmy różnych rzeczy, interesujmy się każdą dziedziną, a może w niedługim czasie trafimy na coś co podbije nasze serce. Hobby pozwala na oderwanie się od życia codziennego, oddając się pasji zapominamy o problemach w pracy i w domu, przestajemy irytować się na męża i dzieci. Nasz umysł oczyszcza się, jeśli robimy coś co kochamy to zwiększa się poziom naszych neuroprzekaźników, wytwarza się serotonina i dopamina. Stajemy się bardziej pewni siebie, nawiązujemy nowe kontakty i z zapałem opowiadamy o naszych pasjach. Jeśli nie wiesz jak znaleźć swoje zainteresowanie – spróbuj tego w czym jesteś dobry, jeśli lubisz pisać to pisz opowiadania, załóż bloga albo napisz książkę. Jeśli lubisz biegać – załóż buty i biegnij przed siebie. Wyznacz sobie cel – pobiegnij w maratonie. Jeśli lubisz rośliny i przyrodę – zostań ogrodnikiem. Nie masz swojego ogrodu? Kup działkę i zacznij urządzać ją według swojej wizji, zapewniam cię, że ogrodnictwo wciąga na całe lata. Zarażaj pasją swoich bliskich i przyjaciół.

http://mydlanyraj.pl/

Trudna sztuka podrywu

0
Trudna sztuka podrywu

Wielu chłopców i młodych mężczyzn zastanawia się, jaką technikę podrywania dziewczyn obrać, by okazała się skuteczna w działaniu. Często młodzi chłopcy mają problem z nawiązaniem znajomości z nieznajomymi dziewczynami, które są obiektami ich westchnień. Nawet najbardziej przebojowi i pewni siebie mężczyźni nie zawsze podejmują wyzwanie i przejmują inicjatywę.
Boją się odrzucenia,które może pojawić się z chwilą poznania tej wymarzonej dziewczyny czy kobiety.
Mężczyźni nie mogą być przecież pewni uczuć tej drugiej strony i zawsze muszą się liczyć z możliwością odrzucenia uczuć i braku zainteresowania swoją osobą.
W męskich głowach pojawia się nurtujące pytanie, jak poderwać dziewczynę, by ten podryw był skuteczny i z klasą.
Nie ma jednej metody gwarantującej skuteczne poderwanie wybranki serca mężczyzny. Każda kobieta jest inna i potrzebuje innych metod jej poznania.
Kobiety przebojowe i pewne siebie zwykle same przejmują inicjatywę i chętnie podejmują wyzwanie mające na celu poznanie interesujących je mężczyzn. Takie kobiety nie odczuwają stresu i wstydu przed poznaniem nowego mężczyzny i nawet odrzucenie z ich strony i brak zainteresowania ich osobą nie burzy ich poczucia wartości.
Innej techniki podrywania wymagają kobiety nieśmiałe i delikatne, których spokojna i cicha natura nie pozwala na rozpoczęcie rozmowy z nieznajomym choć interesującym mężczyzną.
W tym przypadku panowie muszą wykazać się większą kreatywnością i wdziękiem, by oczarować wybrankę serca.
Kontakt wzrokowy i nieprzypadkowe spotkanie to doskonała okazja do rozpoczęcia nowej znajomości.Wręczenie kwiatka nieznajomej dziewczynie, która skradła serce mężczyźnie to już pierwszy krok do jej bliższego poznania.
Nie ma skutecznych metod,które wskazywałyby, jak poderwać dziewczynę. Wszystko zależy od okoliczności, temperamentu i osobowości mężczyzny i jego wybranki. Inny sposób podrywania dziewczyn i kobiet będą stosowali pewni siebie i przebojowi przedstawiciele płci męskiej, a inni skromni i nieśmiali panowie, którzy pragną pozostać biernymi obserwatorami.

http://4emotion.pl/

Organizm odpowiada bólem

0
Organizm odpowiada bólem

Organizm człowieka czasami potrzebuje trochę naszej uwagi. Kiedy mamy stresującą pracę, w domu mnóstwo zajęć i mało czasu dla siebie, wtedy możemy popaść w różne choroby. Niestety, ale to często tryb naszego życia odbija się na naszym zdrowiu i wyglądzie. Dieta wpływa na wagę oraz na to jak się czujemy. Jeśli jemy za dużo słodyczy to oprócz dodatkowych kilogramów na brzuszku, możemy mieć problemy z trzustką oraz z wątrobą. Słodkie jedzenie powoduje zachwianie gospodarki insulinowej, a to już prosta droga do cukrzycy. Jedzenie dużej ilość przetworzonych tłuszczów i węglowodanów to możemy odczuwać różne bóle i kłucia. Jeśli czujemy ból w prawnym boku to powinniśmy udać się do lekarza, bo może odezwał się właśnie nasz wyrostek robaczkowy. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ rozlany wyrostek zagraża naszemu zdrowi. Z boku może kłuć też nerka, jak bolą nerki? Ból zazwyczaj promieniuje, boli nas udo i czujemy ucisk pod klatką piersiową. Nieodpowiednia dieta oraz zbyt mała ilość spożywanych płynów, powodują, że nerki gorzej pracują i nie spełniają swoich funkcji. Gdy chcemy im pomóc, powinniśmy ograniczyć ilość spożywanego białka, zwiększamy podaż płynów i do diety wrzucamy herbatki ziołowe i pasty na bazie ziół. Pijemy dużo pokrzywy, czystka oraz zielonej herbaty. Oczyszczamy swoje ciało. Przed zażywaniem leków można spróbować rozwiązań medycyny chińskiej. Akupunktura doskonale działa na nasze organy, potrafi poprawić przepływ energii w ciele, po sesji wbijania igieł czujemy się wypoczęci i zrelaksowani. Po serii zabiegów nasze ciało zaczyna wracać do równowagi. Jeśli boli nas głowa, może to oznaczać, że w naszym ciele zaczyna rozwijać się infekcja. Ból głowy jest też odzewem, kiedy stosujemy za dużo używek. Odstawiamy wtedy papierosy, alkohol i kawę. Po pewnym czasie abstynencji powinniśmy czuć się lepiej. Jeśli bolą nas oczy, to znaczy, że przebywamy w pomieszczeniach ze złym oświetleniem albo za dużo czasu spędzamy przed monitorem komputera lub telewizora. Należy odstawić elektronikę, zgasić światło i iść spać.

http://smakowisko.pl/

Oglądanie filmu w domu.

0
Oglądanie filmu w domu.

Każdy z nas czeka na ten czas jak na zbawienie. Będąc w pracy myślimy tylko o tym jak wrócimy do domu, napijemy się herbaty, zjemy coś dobrego i obejrzymy dobry film.
Bardzo często oglądamy filmy w telewizji, teraz mamy ogromny wybór kanałów filmowych czy też filmów na życzenie – dodatkowo płatnych. Kanały filmowe puszczają filmy z najwyższej półki, dopiero co grane w kinach, z największymi gwiazdami filmowymi świata.
Niestety jednak filmy w telewizji z reguły przerywane są reklamami, na które wszyscy mamy uczulenie. Bo nic nie denerwuje tak bardzo jak przerwanie najciekawszej akcji filmu w najmniej odpowiednim momencie, na przykład reklamą płatków śniadaniowych bądź specyfikiem na ukąszenia komarów.
Jest jednak na to rada – filmy na komputerze. Jest wiele stron dzięki którym możemy oglądać nowe produkcje filmowe. Strony dzielą się na te darmowe, gdzie niestety również pojawiają się reklamy i te gdzie płacimy za dostęp ale oglądamy kiedy chcemy, ile chcemy i sami sobie możemy robić przerwy w seansie. Płatne serwisy cały czas się rozwijają, a dzięki temu, że i my wybraliśmy ich ofertę mogą produkować coraz to nowsze i ciekawsze filmy czy seriale. Na rynku jest parę takich serwisów, warto się tym zainteresować.
Jest jeszcze jeden sposób na oglądanie filmów na komputerze, niekoniecznie korzystając z tego typu serwisów czy stron. Są to filmy ściągnięte na dysk, bądź skopiowane na przykład od naszego przyjaciela czy koleżanki. Wtedy nie dość, że mamy już co oglądać to jeszcze dodatkowo dany film został nam polecony przez osobę znajomą, która również go oglądała. Przynajmniej wiemy co oglądamy i jeśli mamy podobny gust co nasz polecający to wiemy, że nie będziemy się nudzić. Problem pojawia się, jeśli nasza znajomość języka obcego nie jest zadowalająca. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak dodać napisy do filmy aby dokładnie zrozumieć fabułę. Jak dodać napisy do filmu – nic bardziej trudnego, z pomocą przychodzą nam programy do odtwarzania filmów, które mają wbudowaną opcję załączania napisów. I nie ma znaczenia czy będziemy siedzieć daleko czy blisko od telewizora czy monitora, zawsze mamy możliwość powiększenia czcionki czy zmiany koloru wyświetlanego tekstu. Nie pozostaje nam nic innego jak rozsiąść się przed telew

http://zapasczasu.pl/

Wygląd czopu śluzowego podczas ciąży kobiety

0
Wygląd czopu śluzowego podczas ciąży kobiety

Ciąża to magiczny czas w życiu każdej kobiety. To wyjątkowy moment, który już na zawsze zmienia psychikę i życie przyszłej mamy. Ciąża to czas oczekiwania na pojawienie się maleństwa,cudownej istotki, która swoim narodzinami już na zawsze zmienia życie jej rodziców.
Podczas ciąży, kobieta stara się dbać o swoje zdrowie. Prawidłowo się odżywia, spaceruje i pilnuje wagi, by zbytnio nie przytyć i w żaden sposób nie zaszkodzić nienarodzonemu jeszcze dziecku.
Przyszła mama dużo czyta na temat przebiegu ciąży, porodu i wszystkich jego aspektów.Stara się być dobrze przygotowana na ten szczególny moment, by cała akcja porodowa przebiegła prawidłowo i bez jakichkolwiek powikłań. Od ginekologa,który prowadzi jej ciążę, dowiaduje się, jak wygląda czop śluzowy i kiedy należy udać się do lekarza w związku z jego pojawieniem się.
Czop śluzowy to swego rodzaju „korek” z gęstego śluzu, który znajduje się w szyjce macicy. Jest to galaretowata maź, która zamyka macicę, a jej pojawienie się na bieliźnie kobiety zawsze należy skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.
Kobieta w ciąży często zastanawia się, jak wygląda czop śluzowy i czy na pewno rozpozna go,kiedy nagle pojawi się na jej bieliźnie.
Przyszła mama nie musi obawiać się, że nie zauważy tego zjawiska.Czop śluzowy to gęsty śluz, który zabarwiony krwią może ale nie musi sygnalizować zbliżający się poród. Zwykle odejście czopu świadczy o rozwierającej się szyjce macicy i po jego wydaleniu po okołu 3 dniach zwykle następuje poród.
Czop śluzowy jest swego rodzajem blokadą chroniącą nienarodzone jeszcze dziecko przed wirusami i bakteriami. Jeśli kobieta zauważy odejście takiego czopu przed 36 tygodniem ciąży, musi niezwłocznie udać się do lekarza, bo zbyt wczesne rozwieranie szyjki macicy może świadczyć o przebiegi porodu przedwczesnego, a do tego lekarze nie mogą dopuścić.
Okres ciąży, to magiczny i szczególnie ważny czas dla przyszłej mamy noszącej w sobie rozwijające się życie.To moment oczekiwań na narodziny najcudowniejszej istoty w jej życiu, maleństwa, które swoimi narodzinami uszczęśliwią dwójkę kochających go ludzi.

http://www.sfora.pl/

Odżywianie

0
Odżywianie

Zdrowa dieta nie musi być pozbawiona słodkości. Wystarczy, że odpowiednio je dopasujemy do ogólnego zapotrzebowania. Oczywiście na uwadze powinniśmy mieć także podaż poszczególnych związków odżywczych. Jednak nawet ciasta i desery mogą być wartościowe. Przy prawidłowym przygotowaniu mogą tworzyć pełnowartościowy posiłek. Wymaga to od nas jedynie odpowiedniego dopasowania przepisu. Warto szukać inspiracji na blogach poświęconych tematyce sportu. Możemy znaleźć tam wiele cennych informacji i pomysłów. Ułatwi nam to planowanie spójnego jadłospisu, który będzie odpowiadał potrzebom ciała. Powinniśmy wiedzieć również jak przygotować poszczególne napoje. Zwłaszcza jeśli lubimy kawę. Nie musi być wcale gorzka i pozbawiona dodatków. Dobrym pomysłem jest określenie jak zrobić latte na kilka sposobów. Istotne jest to jakiego mleka użyjemy. W zależności od danego jadłospisu możemy wykorzystać produkt z zawartością tłuszczu lub bez niego. Warto dopasować to do ogólnego zapotrzebowania. Jednak nie należy całkowicie rezygnować z tego makroskładnika. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jakiekolwiek niedobory mogłyby znacznie zaburzyć metabolizm. Przełożyłoby się to również na nasze samopoczucie. Możemy również zdecydować się na dodawanie do kawy różnorodnych syropów. Jednak tu należy uważać na ich kaloryczność. Są doskonałym rozwiązaniem jeśli chcemy przytyć. W przypadku odchudzania mogą być dość problematyczne. Z tego powodu należy wliczyć je w codzienny jadłospis i precyzyjnie dopasować pozostałe posiłki. Pozwoli nam to zachować z góry narzucone normy, których musimy się trzymać. Tylko wtedy uzyskamy zadowalające efekty. Dobrym pomysłem jest również zapisywanie całej diety z wyprzedzeniem. Zyskamy wtedy pełną kontrolę nad jej składem. Należy unikać jakichkolwiek niedoborów. Wszelkie odchylenia od norm muszą być jak najszybciej korygowane. Pozwoli nam to utrzymać istotne wartości na dobrym poziomie. Przełoży się to również na stan naszego organizmu oraz przebieg poszczególnych procesów.

http://www.genotype.pl/

Zapasy

0
Zapasy

Planowanie diety nie jest wcale łatwym zadaniem. Wymaga od na poświęcenia odrobiny czasu. Z tego powodu warto rozsądnie podejść do własnego jadłospisu. Nie musimy wcale decydować się na siedzenie po kilka godzin dziennie w kuchni. Gotowanie nie musi zajmować nam znacznej części wolnych godzin. Wystarczy, że odpowiednio wszystko zaplanujemy i z wyprzedzeniem określimy posiłki na dany okres. Możemy również przygotowywać potrawy, które są bardzo łatwe w przechowywaniu. Wiele dań jesteśmy w stanie zamrozić. Nie musi to wcale wiązać się z pogorszeniem ich smaku. Jednak warto dobierać do tego odpowiednie produkty. Dobrym pomysłem jest tu postawienie na dość pracochłonne opcje. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu przygotowując je w większej ilości. Dobrym przykładem w tym przypadku są pierogi. Ich lepienie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Jednak możemy odrobinę zwiększyć przygotowywaną porcję. Zrobienie większej dawki ciasta oraz farszu nie stanowi problemu. Równocześnie lepienie również pójdzie nam sprawnie. Dzięki temu zyskamy zapasy na kilka dni. Jednak nie warto jeść ich w obrębie tego samego tygodnia. Mogłoby to nas znudzić. Równocześnie znacznie ograniczyłoby przekrój związków jakie pozyskujemy z pokarmu. O wiele lepszą opcją jest zachowanie odstępów czasowych. Nasz jadłospis powinien być jak najbardziej różnorodny. Warto wiedzieć jak mrozić pierogi. Z pewnością korzystne będzie rozłożenie ich na płasko aby się nie posklejały. Dzięki temu nie tworzą jednej zbitej bryły. Da nam to możliwość dopasowywania ich ilości do potrzeb w danym dniu. Równocześnie nie będzie to kłopotliwe rozwiązanie. Już po kilku godzinach możemy przesunąć zamrożone produkty, aby nie zajmowały nam zbyt dużo miejsca. Nie ma już wtedy ryzyka, że się posklejają. Warto również podpisywać konkretne opakowania. Dzięki temu będziemy wiedzieć co dokładnie mamy w swoich zapasach. Istotne jest także umieszczenie informacji dotyczącej daty. Pozwoli nam to zaplanować kolejność zjadania nagromadzonych produktów.

http://www.prezentbox.pl/

ZOBACZ TEŻ